Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2008, 20:20   #30
Lhianann
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1 Lhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputację
Hymm, po przeczytaniu całości- trudno byłoby mi się nie zgodzić się z Rudą, Lio, Gettorem czy Arango.
Bo czytając, że można stworzyć coś dla każdego, coś super i w ogóle..

Zasada, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego niestety jest prawdą.
Bo jeśli zechcemy napchać coś na maska, tak by każdy znalazł coś dla siebie stanie sie to jak Plany w Didach- bez klimatu, bez określonego kształtu, gdzie gubi się każdy nawet mg, lub jak Świat Mroku- gdzie naćpali tyle tego, że statystycznie najrzadziej spotykaną istotą powinien być zwykły, normalny człowiek.

Poza tym mam wrażenie, że chcecie się rzucić z motyka na księżyc.
Zabraliście się kiedykolwiek na porządnie do tworzenia systemu?
tu nie wystarczy być optymista na zasadzie: 'Huraa!, zróbmy coś nowego', bo spełznie to na niczym.
Trzeba mieć konkretny, jasno sklarowany pomysł co to ma być, dla kogo, co ma ze sobą nieść, czym interesować.
Zauważcie, że wokół tego włąsnie obracają się wszystkie uznane i popularne systemy.

Cytat:
Napisał Domestos2000 Zobacz post
Co do świata- można "przywłaszczyc jakiś inny, np Śródziemie .
Fantastycznie, a kto w razie czego będzie płacił za nadużycie praw autorskich?
Bo tak się składa, że system bazujący na Śródziemiu już istnieje, ma koszmarną mechanikę, ale istnieje, i niektórzy ciągle w niego grają.

Nie wspomnę o tym, że zrobienie od podstaw nowego systemu, a co za tym idzie wykreowanie i opisanie świata tak, by miał ręce i nogi to koszmarna robota.
Dla chcących się zapoznać z tym jak to wygląda od strony wspomnień autorów polecę Suplement do Neuroshimy.
Rozwiewa to ostatecznie iluzje, że to może być wyłącznie dobra zabawa, itp.
Bo to jest dużo ciężkiej pracy.

Dla tych co chcą czegoś bliższego- zapoznajcie się z probami systemu jaki próbował miedzyinnymi na forum stworzyć Solfelin - Untouchables- Transformation na bazie mechanicznej i częściwo teoretycznej starego Świata Mroku, czy też z innym, kompletnym z tego co wiem projektem tegoż samego człowieka, również znajdującym się na naszym forum czyli Comatorix.

Czemu o tym pisze? Żebyście się z tym zapoznali i uświadomili sobie ile roboty jest z stworzeniem czegoś nowego na już istniejącej mechanice, i zarysach świata wraz z historią, a ile w tworzeniu czegoś zupełnie od nowa.

Zwyczajnie- liczcie siły na zamiary, bo same dobre chęci niczego nie zdziałają.
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay

Ostatnio edytowane przez Lhianann : 16-04-2008 o 20:26. Powód: umkneło mi kluczowa partykuła 'się' w pierwszym zdaniu
Lhianann jest offline