Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2008, 20:41   #1
Delaraan
 
Delaraan's Avatar
 
Reputacja: 1 Delaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodzeDelaraan jest na bardzo dobrej drodze
[DnD 3.0 FR] Biały Krzyż

Swampnooth, karczma „Pod Piaskową żmiją”, późny wieczór.


Karczma „Pod piaskową żmiją”. Małe, niskie pomieszczenie, zadymione fajkowym dymem, z drewnianymi, okrągłymi stołami. Pod północną ścianą, przy wejściu, grupka najemnych żołnierzy gra w kości, krzycząc i śmiejąc się. Niedaleko nich jakiś samotny wędrowiec pije piwo myśląc o czymś, na co wy nie macie wpływu. Przy kontuarze wysoki, barczysty barman, z kędzierzawą brodą czyści kufle i rozmawia o czymś żywo z kilkoma stałymi bywalcami karczmy. Prócz nich, w karczmie obecnych jest jeszcze trzech gości, no i wy: banda zupełnie niedobranych charakterów i poglądów, zebrana w jednej drużynie. Niski, wręcz wyglądający na karzełka umięśniony człowiek pije z glinianego kubka coś, co smakuje jak woda zmieszana z okruchami miedzi. Reszta kompanii zapewne roześmiałaby się na jego pożałowania godny widok, gdyby nie długi, mocny kij i szeroki miecz za jego pasem. Drugi od drzwi siedzi wysoki, czarnowłosy mężczyzna o wesołym spojrzeniu, ubrany w typowo tubylcze szaty, popijający piwo z cynowego kufla. Trzeci, milczący jegomość o niezidentyfikowanej rasie, gdyż całą jego twarz, prócz zielonych, kocich oczu skrywa kaptur i szeroka, pustynna chusta. Ostatni z kompanii, na pierwszy rzut oka kapłan w błyszczącej zbroi, popija wino z małego kubka. Obok mężczyzny stoi oparta o ścianę szeroka kosa, na którą żołnierze zerkają co chwila z niesmakiem. Nagle zimne, nocne powietrze owiewa siedzących w tawernie, gdy do środka wstępuje dwóch nowych gości, przysiadając się do nietypowej kompanii.
-Witajcie, przyjaciele. Wszyscy mnie zapewne dobrze pamiętacie, ale żeby nie było nieporozumień, przypomnę się. Jestem Złote Oko-powiedział wielki, czarnoskóry osiłek błyskając złotymi zębami.-To ja połączyłem wasze nietypowe facjaty w zgraną drużynę.
-Taaa...sranie w banie, złociutki-mruknęła druga postać, wysoka i szczupła, okutana w czarne szaty.- Ja też się przedstawię, bo mnie chyba nie znacie. Jestem...Aeris.-postać uniosła się na krześle i uśmiechnęła, ukazując swe spiczaste zęby i wytatuowaną, szarą skórę.
Jegomość mylił się. Zasheir widział Shaakthorna „Srebrną klingę” tylko dwa razy w życiu, lecz te dwa razy wystarczyły, by rozpoznać go na pierwszy rzut oka. Teraz dreszcz przeszedł po karku łotrzyka, widząc uśmiech dowódcy „Ręki”.
-Czy mógłbyś mi nie przerywać, czarniutki, kiedy mówię-warknął Złote Oko głosem w którym czaiła się owinięta w jedwab groźba.-Tak więc to ja złączyłem was w drużynę i dałem wam wspólny cel. Nie obchodzi mnie to czy ktoś wykonuje go dla pieniędzy, wyższych idei, czy chęci zdobycia sławy. Macie jasny cel: Zdobyć części krzyża, naszej klanowej pamiątki. Otrzymacie 3.500 sztuk złota na głowę za jedną część. Oczekuję was z pierwszą częścią krzyża za 2 tygodnie, w tym miejscu. Ogromnym wysiłkiem, Aerisowi udało się zdobyć mapę przedstawiającą plan pierwszego grobowca-powiedział murzyn tonem, który świadczył, że dałby wszystko by móc wsadzić tę mapę w Aerisowy odbyt.-Ja dodam od siebie mapę pustyni, na której zaznaczone są grobowce. Jakieś pytania?
-To ja się wtrącę jeszcze raz.-mruknął Aeris, rozwijając na stole plan grobowca.-Macie czas na przygotowanie się do jutra do dwunastej. Oczekuję was przy południowej bramie. Aaa i jeszcze moja rada: zakupcie mikstury leczenia i jakieś uzdrowicielskie manele, mogą być wam potrzebne. Mam nadzieję że każde z was ma wierzchowca? Jeśli nie, radzę zakupić.

----------------------------------------
Link do mapki : Kopia mapka.JPG | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl
 

Ostatnio edytowane przez Delaraan : 18-04-2008 o 20:47.
Delaraan jest offline