Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2008, 21:30   #17
Midnight
Konto usunięte
 
Midnight's Avatar
 
Reputacja: 1 Midnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputacjęMidnight ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Tammo Zobacz post
- jakie dokładnie jest połączenie Strażnik - zwierzę. Co jeśli zwierzę zostanie ranne? Czy rana przenosi się po zmianie postaci? Czy skoro ono funkcjonuje jako duch opiekuńczy to czy może się materializować osobno (udzielać rad w snach, inne)?
Juz wyjasniam. Zaczne od kwesti prostej w wytlumaczniu. Otoz zwierze NIE moze materializowac sie osobno. Fakt, nazwanie go duchem opiekunczym moze byc mylace. Bardziej pasowalo by.... Hmm ciezko dobrac odpowiednie wyrazenie. To ty... caly czas jedna istota z tym ze posiadajaca dwie formy. Cos w rodzaju kameleona... To chyba bedzie najblizsze porownanie.... Niektorzy twoarzac postac wola rozdzielac zwierze i czlowieka. Nie mam nic przeciwko.. w koncu umysl roznie sobie radzi z tego typu (jakby na to nie spojzec) wynaturzeniem. Jednak poprawna wersja to poprostu jeden umysl w dwuch powlokach.


Cytat:
Napisał Tammo Zobacz post
- czy mamy jakieś limitacje w wyborze magii? czy 'czarowanie' jest gdzieś opisane czy też zależy tylko od naszej wyobraźni i opisu? czy "magia piorunów" to wystarczający opis, czy też raczej powinno to być "magia spowodowania krótkiego zwarcia na dotyk po półtoragodzinnym rytuale odprawionym 3,4 minuty po północy czwartego dnia miesiąca" (tak, to dwa bieguny skali)?

Magia gdzies juz byla opisana. Ogolnie nie chodzi w niej o ... czarowanie. To bardziej energia, ktorej mozliwosc wyzwolenia posiada postac. Zazwyczaj ograniczam graczy do tzw. magi zywiolow czyli wody, powietrza, ziemi, ognia. Jezeli lukniesz na poprzednie sesje, rekrutacje napewno znajdziesz odpowiedz na twoje pytanie.


Cytat:
Napisał Tammo Zobacz post
- poziom technologiczny Center? Jakieś szczególne wynalazki od naszego czasu? czy też 'hulaj dusza' w wymyślaniu?
No moze bez szalenstw... Poziom... Hmm... Najlepszym porownaniem beda SW, ktore stanowily glowny podklad przy tworzeniu Center.


Cytat:
Napisał Tammo Zobacz post
- czy mamy jakieś limitacje w wymyślaniu posiadanych przedmiotów? Może to być coś z innych wymiarów?
Zdecydowanie nie, a przynajmniej nie tym razem. Zazwyczaj odbywalo sie to w sposob uproszczony czyli gracz otrzymywal ekwipunek tuz przed wyprawa. Naturalnie mniej wiecej zgodny z czasami do ktorych sie udawal. Tym razem licze poprostu na umiar i pomyslowosc chetnych.


Cytat:
Napisał Tammo Zobacz post
- czy wzięcie magii oznacza dobranie sobie mutacji?
NIE. Magia to cos naturalnego co pochodzi od samej postaci. Mutacja to dodatek do niej, zazwyczaj sztuczny choc bywaja rowniez organiczne. To zmiany orginalnej jednostki dopasowujace ja do zadania jakie ma wykonywac.

Cytat:
Napisał Tammo Zobacz post
Oczywiście, jeśli to jest gdzieś w tych rekrutacjach a ja to pominąłem, przepraszam.

Mozliwe, ze jest. Mozliwe ze opisane jest inaczej. Trzeba jednak zrozumiec, ze ten system nie ma okreslonych ram. To tylko zbior pewnych wytycznych, ktorych staram sie (choc nie zawsze mi to wychodzi) trzymac.



Edit:

Aby nie spamowac edytuje....
Do sesji oficjalnie dostala sie pierwsza osoba (Durendal) zatem pozostaly juz max - 4 / min - 2 miejsca.
 
__________________
[B]poza tym minął już jakiś czas, odkąd ludzie wierzyli w Diabła na tyle mocno, by mu zaprzedawać dusze[/B]

Ostatnio edytowane przez Midnight : 01-05-2008 o 21:34.
Midnight jest offline