Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2008, 23:20   #19
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Wiem Verax, bodajże w stosunku 1:10
Ale tu tak tylko sobie swobodne rozważamy różne możliwości, w końcu nie musi być metan,pozostaje jeszcze sprawa biopaliw chociażby (choć na ile skomplikowany jest tu proces wytwarzania nie mam najmniejszego pojęcia).

Natomiast zerknąłem sobie z ciekawości na parametry Bleriota IX. Otóż jego silnik miał moc 25KM, (nie wiem, czy przypadkiem nie był to silnik od prymitywnego motocykla ?) masę 230 kg, rozwijał prędkość do 80km/h za budulec posłużyło drewno topoli, dębu i płótno, a pilot podczas przelotu nad Kanałem korzystał tylko z kompasu. Myślę więc że, odbudowanie prymitywnego, ale bądz co bądz lotnictwa nie byłoby niemożliwe i stosunkowo trudne.

By uprzedzić ewentualne zarzuty, Bleriot zbudował również Bleriota IX 2 i Bleriota IX 3 - wersje dwu i trzy miejscową.

 

Ostatnio edytowane przez Arango : 03-05-2008 o 23:37.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem