WÄ…tek: Sielanka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2005, 20:02   #104
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Moundri:
Cytat:
Napisał Hood
- Mój dobry człowieku, drogi karczmarzu. Nie wiesz przypadkiem którędy wiedzie najkrótsza droga do Gisoreux lubo też do włości mości Cnackbherta? Bo wiecie, pytałem babki za wsią, tej od ziół, ale nic nie wiedziała... Może Wy mi powiecie, gdzie znajdę tego jegomościa? A swoją drogą, cóż mi o nim możecie opowiedzieć? Wiecie karczmarzu, wybieram się do niego z... wizytą, a nie wypada tak nic nie wiedzieć, kiedy się do kogoś idzie
Karczmarz jak zwykle był najbardziej poinformowaną osobą w okolicy. Dziwne, ale jeszcze chyba nikt nie wpadł na pomysł ustawiania szpiegów w roli karczmarzy.
Bo co innego może przyjść na myśl gdy słuchasz potoku słów. Oczywiście pozostaje też człowiekiem interesu, proponuja ci w przerwach jeszcze więcej piwa i strawy.
Po długiej rozmwie wyciągnełeś z niego wiele. To tak jakby kraść wode z rzeki. Sama się do wiadra nalewa.
Na początku wśród wydziwań "Dlaczego Jaśnie oświecony Inkwizytor wcześniej nie zapytał..."
dowiadujesz się że tutejszy szeryf podobno nie doniósł o mutancie do władz. Teraz nikt nic nie wiem, ale On[karczmarz] czuje sie bezpiecznie, bo gospode ufundował szlachcic.
Dziwi się nieco dlaczego chcesz wędrować na te tereny (tfu, teraz bym tam nie jechał! nie podaje jednak konkretów.
Cytat:
Na rozdrożach
, tam Panie szukaj.
Opowiada też niestworzone historie które usłyszał od podejrzanych typków, że Cankbhert ma zmiar wynając ich. W jakich celach - nie wiadomo.

Cdn, jeszcze jest troche pomniejszych plotek.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline