Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2008, 20:24   #50
Solinarius
Administrator
 
Solinarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Solinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputację
Hej.
Właśnie dzisiaj dostałem 14-dniowe wypowiedzenie z serwerów iq.pl za zbytnie obciążenie związane z generowanym na stronie ruchem.
Oczywiście było to do przewidzenia, obecnie lastinn.info według statystyk Alexia goni popularnością serwis Polter.pl, co za tym idzie możecie sobie wyobrazić ilość dziennych odwiedzin.
Z drugiej strony forum i grupa docelowa odwiedzających niezbyt da się przekonwertować na zyski z reklam w związku z tym liczę na Waszą pomoc.
Jestem zmuszony przenieść forum na serwer dedykowany, którego cena to mniej-więcej 200 złotych miesięcznie, która to kwota jak na hobby (zresztą mocno przeze mnie zaniedbane ostatnio z powodu natłoku zajęć) jest zdecydowanie za duża. Nie chcę wprowadzać jakichś abonamentów bo to bez sensu, forum nie jest zamkniętą społecznością i nie chcę ograniczać napaleńców którzy nie zawsze dadzą radę te kilka złotych wpłacić, zdaję sobie jednak sprawę, że część osób z forum nie zrobi różnicy wpłata kilkunastu złotych na konto forumowe co miesiąc-dwa.

Podsumowując
Sytuacja wydaje się być awaryjna, jeśli w ciągu 14 dni nie przeniosę forum na dedyka zostanie ono zablokowane do momentu uzbierania kwoty 3 miesięcznego utrzymania serwera, oczywiście ze swojej strony też coś dołożę, ale obawiam się, że opłacanie abonamentu hostingowego dla lastinn staje się dla mnie nierentowne. Pozostawiam sprawę w Waszych rękach, konto w pierwszym poście. Na dniach postaram się znaleźć coś sensownego, co pociągnie forum, dam znac co to jest i za ile.
Pozdrawiam
 
Solinarius jest offline