Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2008, 20:37   #7
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
No to tak:

* Revolutionary Girl Utena, silnie polegające na koncepcie Drzewa Życia i Sefirotów z Kabały żydowskiej.
* Tokyo Babylon (prequel X) oraz sam X (film i serial, polecam bardziej serial). Zwłaszcza Tokyo Babylon może do Cię trafić, jest tam dwu potężnych onmyoudou (choć nie ukrywam, mnie zraziły mocne podteksty yaoi)
* Rental Magica - sama seria to komedia romantyczna (wersja anime) ale bądź co bądź jest tam shinto, onmyoudou, magia celtycka oraz magia demoniczna (zwana też magią Króla Salomona, który ponoć rozkazywał demonom dzięki swej mądrości). Do tego, jak będziesz miał szczęście to trafisz na napisy z tłumaczeniem zaklęć, inkantacji i innych takowych.
* Ghost Dog (albo Hunt? albo jeszcze jakoś inaczej) - pasjonatka okultyzmu trafia na niezwykle przystojnego młodziana, który prowadzi firmę specjalizującą się w sprawach paranormalnych. Do tego jest mnich buddyjski, kapłanka shinto (miko), onmyoudou i ksiądz katolicki. Mnóstwo (często krwawych) spraw z duchami, które młodzian stara się wyjaśnić dosyć naukowo, choć uznaje parapsychiczne zjawiska / zdolności.
* FMA - już polecano Ci Alchemista, dodam tylko, że alchemia pod koniec nie jest zbytnio wyjaśniona (jak? dlaczego?) Natomiast sama seria może być warta uwagi.
* 3x3 Eyes - o demonach, rozmaitych światach oraz magii, w realiach Hong Kongu i Japonii lat 80tych zeszłego stulecia. Dwie OAVki, nieco pomieszane i ja np. musiałem oglądnąć całość dwa razy by mieć pewność, że dobrze zrozumiałem, ale nie takie złe.
* Chevalier D'Eon. Francja, czasy przed Rewolucją. Młody lojalista szuka sprawców śmierci swej siostry. Do tego okultyzm Francji Burbonów - alchemia, czary, długowieczność, kamień filozoficzny, tajemnicze inskrypcje, oraz zombie.
* Możesz też zainteresować się takimi tytułami jak Cafe Occult (nowa manga, polecam jedynie przez tytuł), Rozen Maiden czy Yume Tsukai (goście łapią sny, które zmieniły się w koszmary i ranią śniących i ich najbliższych - parę kawałków z okultyzmu snów z shinto możesz tu wyłowić, ale generalnie to lekkie anime jak dotąd; widziałem 6 odcinków)

Daj znać, czy trzeba Ci więcej tytułów.

Aha: co do Bible Black... LOL
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro

Ostatnio edytowane przez Tammo : 11-05-2008 o 20:44.
Tammo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem