Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2008, 13:37   #11
sante
 
sante's Avatar
 
Reputacja: 1 sante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał nonickname Zobacz post
Ja może się nie zgłoszę, bo mam nawał pracy...
Ale na innym forum coś takiego robiłem i nawet mam trochę spisanego podręcznika...
Mała podopiwedź dla graczy...
Przeczytajcie: Sztuke Wojny Tsun Pinna lub Sun Zi(czy jakoś tak, wiecie o co chodzi), Księcia Makiavellego i ewentualnie Państwo Platona...
Te dwie pierwsze są niewyczerpalną kopalnią inspiracji, do prowadzenia ciekawych bitew i knucia intryg...

powodzenia

nnnm
Sztuka Wojny Sun Tzu i Pina jest raczej niczym odkrywczym jeśli ktoś chodź trochę zna się na taktyce. Prawda, że to co my wiemy wywodzi się od niego, ale nie trzeba przeczytać książki by to wiedzieć, gry nam to wpoiły. Książka może co najwyżej zainspirować do poetyckich opisów mordowania przeciwnika . Co do Niccolò Machiavelli'ego to jest to niewątpliwie mistrz polityki, jego cytaty są wręcz nie do zastąpienia.
"Możesz być dla swoich poddanych okrutny i bezlitosny, ale nigdy, przenigdy nie dobieraj się do ich majątku i do ich kobiet." - Niccolo Machiavelli
" Jedynym przedmiotem studiów władcy powinna być wojna. Pokój powinien traktować wyłącznie jako moment oddechu, który ma mu umożliwić przeprowadzenie planów wojennych." Niccolo Machiavelli
itd.

CO do sesji to życzę powodzenia, będę ją obserwował z ciekawości i jeśli sie rozwinie to może wyproszę MG o przydzielenie jakiejś osady buntowniczej
Raz wziąłem udział w podobnej sesji to się skończyła po 2 turach.
http://lastinn.info/sesje-rpg-autors...tegia-rpg.html
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"
sante jest offline