Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2008, 14:16   #149
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Tylko ja w takim razie powtórzę, iż to wie moja postać i to wie to też dużo osób w Imperium. Czy to prawda o krasnoludach będzie zależało tylko od Bulnego.
Mogą to być oczywiście tylko plotki, albo nie. Nawet, jeśli są to nie do końca prawdziwe informacje, z pewnością za krasnoludem, z którego winy ta iluzja została złamana, mowa oczywiście o Dwainie, zostanie wysłany przez władców twierdz pościg, złożony z zabójców, w celu wyeliminowania takiego osobnika. Potem powstaną nowe piękne ballady o tym jak to krasnoludy ukarały hańbiącego ich prawa, zdrajcę rasy Dwaina.
Takie są realia, szlachta jest ponad zwykłymi prawami. Zaś nieludzie też są wyjęci poza prawo, czyli w ich wypadku prawie w ogóle nie chroni, bo nie są oni obywatelami imperium. Zaś egzekwowane przepisy są wobec nieludzi bardziej srogie tak, jaki i podatki zresztą wiele z podatków jest wymierzonych tylko i wyłącznie w nieludzi, podatek o brody naliczany od odległości podłoża do brody im mniejsza tym, większy podatek.
Tylko część krasnoludów i niziołki uznaje się za obywateli Imperium, nie mieszać z mieszkańcami imperium.
Zarzucasz mi, iż mieszam wiedzę mojej postaci z moją, to ja zarzucę kilkorgu z was nieautentyczność waszych postaci i bark wczucia w realia warhamera. Żadnemu kozakowi czy też mieszczanowi nie przyjdzie nawet na myśl sprzeciwiać się szlachcicowi, tym bardziej nieludziom, bo to ich dotyczy typowa imperialna Ksenofobia, wiedzą, iż skończy się takie postępowanie dla nich śmiercią albo długoletnia katorgą, a szlachcicowi prawo nic nie zrobi.
W takim razie powinniście odgrywać i pokornie zgadzać się nawet z najgłupszymi zachciankami dowolnego szlachcica.
Jak ja wam nie mówię jak macie odgrywać swoje postacie, tak wy mi nie mówcie co wiem mój bohater i czego mógł się dowiedzieć dzięki pochodzeniu i wykształceniu oraz czynnikom wynikającym z historii postaci.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 12-05-2008 o 14:19.
Cedryk jest offline