Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2008, 14:45   #21
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Ojej Gracze, ojej, miejcie w głowie olej... dobra Bez takich

Oczywiście ja muszę trochę napsuć krwi naszej MG
Otóż jak każdy zdążył zauważyć (jeju, ale się dziko pisze po tygodniu nieobecności), Tev i Ravist są postaciami oryginalnymi oraz jedynymi w swoim rodzaju. Są stworzeniami Bieli ich świata-człowiek (odesłanie do KP) oraz Czerni ich świata-to złe (odesłanie do KP). Ale jakby było tego mało w świecie TjT jest stworzeniem Żółci (odesłanie do TjT 2,5-stwierdzenie MG). Dobrze by było gdyby to był koniec, jednakże nie liczcie na to. Jest również stworzeniem Fioletu i Bieli świata TjT. Taka już jego natura.
Ogólny rozrachunek wychodzi na "szarość" czyli neutralność, do której zawsze się przyznawałem. Żądane jest wiarygodne odgrywanie postaci, prawda? Niestety jak opowiem się po którejś ze stron to nie będzie już to jedna i ta sama postać, więc spełniając jeden warunek, anuluję drugi. Analogicznie w drugą stronę.
To jednak pociąga dalsze konsekwencje, a mianowicie tu wali się nowy system skilli, gdyż PSy zdobywa się adekwatnie do charakteru postaci, zaś ten został włożony w sztywne, nie zaś, elastyczne ramy, co jest ewidentną wadą.
Moje zdanie: sztywne ramy zawsze są złe, a sukces TjT tkwił między innymi w elastyczności.
Wracając, nie mogę zdobywać PSów. Dlaczego? Bo moja postać nie łapie się w te sztywne ramy, więc jako aktywny gracz pozostanę w tym samym miejscu, w którym zacząłem niezależnie od poziomu jaki zdobędę.
Geniusz tkwi w prostocie!

Dobrze. Kolejna sprawa. Mówiłaś, że jesteś otwarta na krytykę. Nigdy za specjalnie nie korzystałem z tego, chyba, że chodziło o kości.
Otóż co mi się nie spodobało:
-stałe umieszczenie kości w sesji przy walkach (to przede wszystkim, bo nienawidzę kości)
-umieszczenie punktów atrybutów, bo to podchodzi pod mechanikę (mechanika i kości... bleeee)
Te dwa punkty mógłbym przemilczeć ze względu na to jak lubię tą sesję.
-kolejne co, to umieszczenie umiejętności w sztywnych ramach, co jest w pewnym sensie niewykonalne, ponieważ obszarowe, zabijające jednego i zabijające większą ilość to tylko nieliczne i to właśnie jest ograniczenie do wyboru skilli, którego teoretycznie nie ma, jak to wspomniałaś
-PSy również nie przypadły mi do gustu i szczerze mówiąc już wolałbym "manę"

To tyle co mi się tak rażąco rzuciło w oczy. Nie mam pojęcia jak zostanie rozwiązany problem mojej neutralności, więc nawet nie mam pojęcia jak konstruować KP.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline