Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2008, 18:13   #2
Diakonis
 
Reputacja: 1 Diakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znany
Rzecz która także od dawna mnie zajmowała...

Właściwie to dawniej miałem problem z wymyśleniem sprzętu na sesje, ale po rozkminach na temat gadżetów do LARPÓW to praktycznie wszystko podchodzi. Trudno myślę podać jakichś zestaw podstawowych "handoutów" (pierwsze słyszę o tym znaczeniu tego słowa), wszystko musi być dostosowane do postaci. Rzecz jasna na każdej sesji mamy sakiewki - pewnie żadna nowość dla większości gracz. Zwiększa klimat? No, owszem, ale po X sesjach się przyzwyczajamy, szczególnie że w świecie fantasy każdy ma sakiewkę...
Myślę, że najlepsze gadżety to właśnie takie dotyczące naszych postaci. Podam kilka pomysłów :

fajka (niekoniecznie musi być używana ale jako gadżet jest dobra)
okulary (mam na mysli okulary w świecie fantasy gdzie są one dość wyjątkowym wydarzeniem),
kamienie runiczne (szczególnie kiedy gracz ich używa, a inny gracze tylko patrzą na niego ze zdziwieniem i bez zrozumienia),
jakieś ostrze (mam na myśli coś krótkiego - gracz grający krasnoluda który czyści sobie paznokcie tasakiem, jest wbrew pozorom klimatogenny )
flaszeczki z eliksirami (z magicznymi eliksirami zdrowia, nie alko!)
laka, pieczęć, "pergaminy" (zestaw postaci piśmiennej, klimatyczniej jest kiedy gracz napisze list, niż powie MG co w nim pisze...)

na razie tyle. Jak przypomnę sobie coś oryginalnego co pojawiało się na naszych sesjach to wspomnę.
 
Diakonis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem