Wątek: Poezja...
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2005, 18:59   #3
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Rębajło
Mickiewiczem nie przepadam (chociaz nie jest calkiem zly), ani Słowackiego nie kocham...
Jeżeli chodzi o Mickiewicza i Słowackiego to uważam za wspanialszego oczywiście tego drugiego. Mimo, iz zawsze pozostaje w cieniu naszego wieszcza narodowego uważam, iż to właśnie on zasługuje na to jakże prestiżowe miano. Jednak, jak napisał Gąbrowicz: "Mickiewicz wilekim poetą był" I tak chyba musi zostać...

Cytat:
Napisał Rębajło
Osobiscie nienawidze wierszy "nowoczesnych" i tych, tfu, bezrymowych dla mnie to gwałt na poezji
Ja raczej odwrotnie, to właśnie wirsze białe są najwspanialsze. Możemy je różnie interpretować, co nie znaczy, iż są łatwiejsze do napisania.
Dobry wiersz jest dobry bez wzgledu na to, czy sie rymuje, czy nie.

Cytat:
Napisał Rębajło
na humanie bowiem jestem tylko ze względu na histe i ogolnikowo pojety polski
Miło mi, ja równierz jestem na humanie, jednak raczej ze względu na prawo, a co za tym idzie... historię.
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem