Wątek: Poezja...
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2005, 12:53   #4
Rębajło
 
Rębajło's Avatar
 
Reputacja: 1 Rębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetny
Jesli dobrze pomnę Mickiewicz ze Słowackim się troszki użerali, a to nie ładnie tak chyba wielkim poetom... W sumie Słowackiego trochę szkoda, ze dopiero go tak po śmierci doceniono wszelako lepszy rydz niż nic
Wogole może mi epoka romantyzmu nie pasuje? Chyba tak ale ballada Goethego "Król Olch" (zwany takoz "Król elfów", "Krol Olszyn") wcale grzeczna byla, jedyne co mi sie u niego spodobalo ("Faust" taki sobie)...
A "Cierpienia Mlodego Wertera" nie sa fajne, zeby sobie w leb nie umiec strzelic, panowie toz to fircyk, ktory chyba na sile sobie zycie urudnial!

Co do wierszy białych... Ja sie do nich przemóc nie mogę, cóz radzic? Jeszcze chyba zaden do mnie nie trafil...
To tak u mnie jak z obrazami. Dla mnie Matejko, Kossak etc. to prawdziwi malarze a Van Gogh, Beksiński etc. to ludzie, ktorzy malowac nie umieja.
Że sie nie znam?
Prawda ale ja sztuke pokmuje jako piekno, ktorego w dzielach tych ostanich nie dostrzegam...

Ehhh... Ze mnie znawca sztuki nie wyrosnie ale jakos nie placze przez to

To chyba juz sie tu nie powinienem wypowiadac

LMGray na prawo? To życze powodzenia bo cięzko ponoc sie dostac ale wierze w Wasci bo jeno ludzie madre sa na humanie i hista sie interesuja! Ja tam sie zastanawiam nad kariera polityczna a szczegolnie nad zostaniem poslem (zaraz krzyk, ze politycy to zlodzieje ale jesli to prawda to kim byl Piłsudzki, znani królowie Polscy jak nie politykami? ).
 
__________________
Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba
Rębajło jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem