Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2008, 15:05   #34
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Na prośbę Mistrza Gry zapoznałam się z sesją i mogę wyrazić swoją opinię, jeśli na tym Wam zależy.

Przede wszystkim wielkie gratulacje dla Ketha odgrywającego Orendila. Postać bardzo ciekawa, ale to, co pragnę tutaj podkreślić, to styl pisania, giętkość języka i niesamowity klimat. Bardzo mi się podobają Twoje posty i jeśli tak się stanie, że w przyszłości założę jeszcze jakąś rekrutację, to bardzo serdecznie Cię zapraszam - warto mieć takiego gracza

A wracając już do samej sesji - ogólne wrażenia są pozytywne. To, co mi najbardziej przeszkadza, to nie stosowanie podwójnego entera (mowa tu o MG, bo na nim się głównie skupiałam, graczy oceniać nie będę). Utrudnia to czytanie, a gdy przypadkiem oderwie się wzrok od litego tekstu, trudno znaleźć odpowiednie miejsce, w którym się skończyło. W kwestii technicznej mogę wytknąć jeszcze trochę błędów stylistycznych, powtórzenia, literówki itp. Problemów z otrografią nie zauważyłam, a to bardzo dobrze

Wielkim plusem jest przygotowanie sesji - grafika i muzyka (choć dziwnym trafem nie chce mi w tej sesji działać LIplajer i muzyki nie miałam okazji przesłuchać) oraz "pieśni i piosenki" są odpowiednio dopasowane i tworzą dobry klimat razem z opisami (no dobrze, nie powinnam się wypowiadać na temat oprawy dźwiękowej, jeśli jej nie słyszałam, ale na podstawie całości sesji wnioskuję, że też jest dobra ).
Sposób prowadzenia sesji też mi się podobał. Pierwszy post wprowadził niesamowity klimat grozy i "nienzanego". Opisy dobre, trzymające nastrój, spójne i dopasowane do systemu. Dialogi również mi się podobają, nie sprawiają wrażenia sztuczności, jak to czasem bywa. No i wprowadzeni NPC'e również "żywi". Opisy walki dynamiczne i ciekawe, ma się wrażenie, że MG wie o czym pisze i dobrze przekazuje to, co chce przekazać.

Sam prolog, jako zawiązanie akcji i złączenie losów bohaterów graczy, nie był może wybitnie wymyślny i arcyskomplikowany, ale jak dla mnie to nawet lepiej. Lubię proste historie, bez wymyślania szeregu skomplikowanych intryg w celu wprowadzenia graczy w przygodę. A jeśli jeszcze te proste sposoby zawiązania akcji są dobrze opisane i przeprowadzone - tak jak w tym przypadku - to dla mnie wzór bardzo poprawnej sesji.

Podsumowując - sesja jest fajna i potrafi zaciekawić. Na razie trudno mi coś powiedzieć o fabule, ale sam warsztat i przygotowanie zasługuje na pochwałę. Oczywiście zawsze można coś poprawić - pracować nad językiem, nad konstrukcją zdań i wyglądem samego posta itd. Mam nadzieję, że sesja się będzie rozwijać i przeżyjecie niesamowitą przygodę

Ocena końcowa: 4+ (plus za kunszt Ketha ).
 
Milly jest offline