Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2008, 09:01   #3
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
W końcu!
Ja kolekcjonuje gry RPG o Zombie, bo jestem wielkim ich fanem. NightFall będzie już chyba 11 grą tego typu...

No więc tak:
1. Co do nazywania systemem autorskim tego - to jest autorska nakładka na WoD, a nie nowy system.
2. Historia jest jak najbardziej ok. Bo czy tak naprawdę w opowieściach o zombie liczy się jakaś historia? Znaczy w sensie jak doszło do tego, że się pojawiły? Nie! Liczy się strach, brak amunicji i headshoty.
3. Mechanika... czy ja wiem w jaki sposób ona wspiera to o czym jest gra... No tak w WoD można grać wszytskim, ale nie o to chodzi. Na pewno plus za Perki. Ale przydało by się ich trochę więcej. Kwintesencją tego systemu (wg. autorów - jak patrzę na zbrojownię to dochodzę do tego wniosku) jest nawalanie do zombie celem przetrzebienia ich szeregów w stopniu pozwalającym uciec gdzieś gdzie jest bezpiecznie. Skoro tak dużo ma być strzelania to postarałbym się o lepszą mechanikę. Może nie aż tak taktyczną jak 3k20 z NS, ale coś bardziej taktycznego niż WoD. Tu przeżycie powinno zależeć bardziej od sprytu, niż refleksu i siły ognia. Gracze powinni mieć możliwość robienia zasadzek i mechaniki dzięki której wiernie odtworzą plan takiej zasadzki. Nie mam pojęcia czy ktoś zna podobną mechanię, może ktoś inny się wypowie.
4. Wykonanie strony jest spoko. Nie ma fajerwreków, ale jak na autorkę bardzo ładnie.
5. Klimat??!! Porady dotyczące klimatu? W moim podpisie masz link do sesji Zombiez! Gracze na niej sami są sobie MG. To coś na zasadzie psychodramy. To czysty storytelling który zawiera mnóstwo klimatycznych opisów i scen mrożących krew w żyłach. Gracze naprawdę są świetni.
 
__________________
Arkham Radio

Ostatnio edytowane przez nonickname : 19-06-2008 o 09:08.
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem