Wątek: Strategy RPG?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2008, 09:14   #4
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Hmm... niewiele tego.
Ja sam kiedyś próbowałem zrobić coś podobnego, ale nie udało się spisać. Każdy mniej więcej czai o co chodzi w tego typu grach, potrzebna jest tylko mechanika. Albo i nie. Jak graliśmy u mnie na osiedlu, to był czysty storytelling. Nikt nie miał do mnie pretensji o cokolwiek, bo byłem uczciwym MG i gra była wyważona. Ale dość o tym.

Myślę, że to syzyfowa praca, myślę, że mało macie ludzi do pracy. Myślę, że jest dużo osób w e-świecie RPG które coś takiego robiły (w tym ja - mam 2 rozdziały gdzieś napisane). I myślę, że jakby te osoby się zebrały do kupy to wtedy można by było sfinalizować taki ciężki projekt.

Gdybym miał zagrać w takie strategiczne RPG to widziałbym to tak:
1. Gracz kieruje poczynaniami jednej tylko postaci. Tą postacią jest władca.
2. Gracz tworzy Kartę Postaci i Kartę Państwa.
3. Mechanika jest naprawdę prosta, nie ma dużo surowców i cyferek. Jest tego naprawdę minimum i mocno uproszczone. To ma być wsparcie dla MG do porównywania siły państw. Ich gospodarki, armii i innych.
4. W mechanice jest system Perków, specjalnych cech, które można wykupić osiągając pewne poziomy współczynników. Perki kupujemy dla postaci i dla państwa. Perki można oczywiście stracić.
5. Bitwy rozgrywają się na systemie jakiejś gry karcianej (autorskiej - wymyślonej na potrzeby systemu). Są szybkie, ale posiadają potencjał taktyczny. Zobaczcie na NS hex. Zasady są proste, a rozgrywka to niezłe główkowanie.
6. Mechanika jest na tyle uniwersalna, że za pomocą nakładek/settingów można grać w świecie fantasy jako władca królestwa, w cyberpunka jako szefa korporacji, sf jako imperatora, postapo jako burmistrza jakiejś mieściny na wastelandzie i co tylko jeszcze przyjdzie wam do głowy (Książę Wampirów w WoD?).

W coś takiego bym zagrał z wielką chęcią. Ba! Nawet bym kupił za ciężko zarobione pieniądze!

A czy ktoś ma namiar na darmowa wersję takiej gry? Tylko, że w wersji ukończonej, może być po angielsku. Warto by zobaczyć jak to robią inni po prostu.
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline