Wątek: Strategy RPG?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2008, 09:53   #8
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
@ Telomo: Z tymi różnymi funkcjami graczy w państwie to świetny pomysł. Np: Gracze jako senatorzy w starożytnym Rzymie, którzy dzielą senat i walczą o wpływy miedzy sobą.

@ Arango: o zgadzamy się w czymś. Telomo wg info na swojej stronie planuje ukończyć projekt w 2 lata. Ale dla mnie to jest nierealne. Tu potrzeba przecież jasnego podziału pracy, kierownika zespołu. Kogoś kto będzie trzymał wszystkich za pysk. Ludzie są z natury leniwi i mają słomiany zapał...
A co do kopiowania: gdy kopjujesz z 1 pracy to plagiat, gdy z 2 to komplikacja naukowa, gdy z 3 to już praca naukowa... oczywiście z przymrużeniem oka. Ale oczywiście Arango zgodzę się z tobą - linia jest bardzo cienka, a jej przekroczenie bardzo kuszące dla niektórych.

Trzeba sobie zdać sprawę, z tego jak duży jest to projekt. Niektóre gry typu indie mają kilka stron i są tworzone w ciągu jednego dnia. I to przez jedną osobę.
A ten projekt? Może z tego wyjść opasłe tomiszcze, pełne cyferek. Powtórzę się: żeby coś takiego zrobić trzeba całego zespołu ludzi. Ludzi z podziałem pracy, koordynatorem i szefem, który będzie wszystkich trzymał za pysk. Bo jak pisałem wyżej ludzie są leniwi.
Zwróćcie uwagę: jeśli zabierze to zbyt dużo czasu, to się okaże, iż nikt w to nie będzie chciał grać, bo już niemodne, bo już ktoś inny zrobił to szybciej, bo za dużo cyferek - a teraz gra się w storrytelling tylko.
Wbrew pozorom rynek RPG (na świecie) jest rynkiem w którym zachodzą zmiany. I może nastąpić dezaktualizacja pomysłu.

Niemniej jednak nie zniechęcajmy się. Ale spójrzmy realnie na wyzwanie.
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline