Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2005, 17:56   #4
Rębajło
 
Rębajło's Avatar
 
Reputacja: 1 Rębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetny
O dyskurs miło

Pierwsze: "Polityka ognia i miecza"
Za dużo się o inkwizycji naczytałeś, która to instytucja notabene nie zabijała miliardów a tzw. palenie na stosie było o tyle ciekawe, ze nie raz miast kogoś palić to palono ale... Świeczkę przy jego obrazie lub sam obraz skazanego...
Inkwizycja Hiszpańska ktoś powie! No tak! Szkdoa tylko, że ten ktoś zapomni, że inkiwzycja w tym państwie podlegała bezpośrednio władcy a nie Papieżowi, który oponował przeciwko jej zbyt krwawym dochodzeniom... Co nie zmienia faktu, że podczas cudownej rewolucji francuskiej zginęło więcej niewinnych ludzi niż przez działanie inkwizycji :P
Oskarżanie o czary? Oskarżać o czary mogły nawet ławy miejskie co oznacza tym samy to, iż mieszczanie usuwali sobie niewygodnych... O powiedziałem mieszczanie miast kapłani? Tak! Bo kapłani aż oponowali przeciw zbytnim takim oskarżeniom.
Krucjaty? Ach! Straszna sprawa, wojna w średniowieczu przy czym samo Bizancjum, które było oblegane przez muzułmanów prosiło chrześcijan o pomoc! Że kościół chciał poratować Bizancjum to źle? Chyba nie... A ze brzydko rycerze mordowali islamistów? Jej, to tak chyba wygada wojna, prawda? Tego się uniknąć nie da!
A może noc św. Bartłomieja? Ej tez nie bo to władca Francji ją zgotował a nie Papież... :P
Może nawracanie pogan? Hm! Św. Wojciech był mordercą, on na pewno nawracał mieczem, tylko w kronikach o tym milczą
Oooo! Wiem!
To jak ksiądz chodzi i błogosławi harmaty! O tak! Błogosławi narzędzia, które zabijają! A on raczej je błogosławi po to aby działały w dobrej wierze a nie po to by celnie w ludzi trafiała! To jak zostanie wykorzystana poświęcona rzecz zależy tylko od tego kto ja ma :P

Drugie: „Czyli co Watykan ma być wyrocznią i wskazywać co jest dobre dla wszystkich ludzi ,a co jest dla nich złe?”
Nie wiem czemu ale jakoś bardziej ufam instytucji, która przez 2000 lat podejmował dobre decyzje (przez co przetrwała) i ma większe doświadczenie niż inne, które góra 100 lat wytrzymują

Trzecie: „A lub go sobie mości Rębajło przeto wolny kraj mamy”
A racja wszak „Musi to na Rusi a w Polsce jak to chce” jak mawiali nasi ojcowie albo tez „Wola mu nie niewola”. Racja, zgadzam się ale rozmawiać wszak można

Czwarte: Antysemici a szczególnie ci, co wszędzie widza żydów mnie śmieszą! Maja tak piękne teorie że hej! Raz nawet wywnioskowali, że chyba Wisława Szymborska jest żydówka i masonką! Ot fantazja!
Ateiści Metale w większości, „buntownicy” i ludzie mrrroczni, łał! Starają się jak mogą okazać swa pogardę dla wiary, ha! A połowa z nich nawet nie wie czemu ma nie wierzyć! Jeszcze ani razu nie spotkałem prawdziwego ateisty... Wszyscy są wyrobem świtka metalowego! Ot skrajność jak u hh są różowe landrynki tak u metali są mroczni ateiści, a łączy ich to, ze sami nie wiedza dlaczego tak a nie inaczej postępują! :P

Przepraszam, że uogólniam ale inaczej się nie dało
 
__________________
Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba
Rębajło jest offline