Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2005, 21:29   #7
Dakot
 
Reputacja: 1 Dakot ma wyłączoną reputację
Cytat:
Równie dobrze nie powinienem ufać mojej Ojczyźnie, w imię której przelano tyle krwi! W ogóle mogę ufać komukolwiek? Nie! Wyjdzie taki dres, powie: „Morduje cię w imię Tomasza Łomnickiego” i co? Wina moja?
Nie no słuchej nie zrozumieliśmy się Kościół głosi pewne zasady wedłóg których wyznawcy tejze religi powinni tak a tak postępować.No bo skoro wierzą i ją wyznają to powinni robić tak jak tam im każą. I teraz chodzi o to ze oni tego nie robią nie potporząkowują się tym co im nakazują nie robią tego wyznawcy i nie robią tego kapłani różnych szczebli. I denerwuje mnie gdy ktoś ma gębe pełną Boga( pan Giertych)a nie postepuje według tego co on mu przykazał Ten fałsz spotykamy wszędzie u katolików mówią jedno a robią drugie(wiadomo nie wszyscy bo są trez ludzie którzy postępują zgodnie z zasadami wiary) Bo pomyśl co zrobli ci krzyżowcy jak juz zdobyli Konstantynopol?? pomodlili się ze Bóg dał im zwycięstwo. A czy morodwanie w celu rabunku jak tu miało miejsce czy wogle mordowanie jest pochwalane w przez Boga chyba nie. To jak można być katolikiem z jednej strony a z drugiej robić rzeczy niezgodne z wyznawaną wiarą.A sam papież w tym czasie raczej nie mial nic przeciwko krucjatom. Tak więc chodzi mi o tą obłude jaką prze caly czas prezentują i prezentowali katolicy a takze o to co robi sam ta potężna instytucja jaką jest kościól.
Cytat:
Powtarzam, ksiądz nie może mieć na celu pobłogosławienia czegoś w intencji by to coś zabijało bliźniego!
to po licho kropi to działo?? przeciez nie dla zabawy on wie do czego ono sluży bo dzieckeim nie jest świeci je bo chce aby ono stłamsiło opór przeciwnika np po przez to ze go fizycznie unicestwi wystrzeloną kulą.
Cytat:
to, że Polacy w XVII wieku mordowali Polaków w ziem zachodni-pomorskiej (bodajze, księstwo Szczecinskie, nie wiem )? To co? Wszak to nalezalo do Szwedow... Taka byla w tych czasach mentalonsc niestety... To że teraz sa ludzie mądrzejsi to wspanial sprawa ale patrzmy na przeszlosc w taki sposob by rozumiec mentalonosc uwczesną.
Zgadzam się ze gdy mówi sie o historii nalezy wziąś pod uwage realia jakie panowały w danym czasie ale o ile sie nie myle to dogmaty religijne pozostały w większości takie same. Czyli te same zasady wiary obowiązywały ludzi wtedy jak i dzisaj. przykazanie Nie zabijaj odnosi sie przeciez do wszystkich ludzi to jak to mozliwe ze papiez rozgrzeszał z mordowania muzułman?? Coś jest chyba tutaj nie wporządku.
Cytat:
Tu cię mam robaczku Nie porównuj tedy ludzi, którzy się podają za katolików i mordują niewinnych do prawdziwych katolików ! Wszak zabijanie nie ma nic wspólnego z wiara katolicką!
w moim poście chodziło mi o to ze Inkwizycja mordowała ludzi za to ze nie wierza w Boga lub nie zgadzaja sie z poglami kościałoa itp a Rewolucja Francuska nie wybuchła przeciez z powodu religi tylko przeciw monarchii Więc tu poprostu źle zrozumiales to co napisałem.

Dziwnym fakt, ze potępili to katolicy z innych krajów. Katolik co morduje niewinnego to nie katolik według tejże religii, prawda? Podawać się za owego może tak samo jak ja mogę się podawać za buddystę

Skorojuz poruszyłes temat zabijania ludzi przez katolików to tą przytoczoną noc św Bartłomijea sobie przypomnij przeciez tam najprawdziwsi katolicy z inspiracji katoliczki królowej Katarzyny pomordowali tych Hugenotów. Ale idąc twoim tokiem myślenia czyli kataolikem jest się do czasu aż się nie zrobi czegoś wbrew zasadą wiary- no tak wychodzi z tego co napsałes.


[kom:2d924c7168="Milly"] Ja bardzo proszę o jedną drobną rzecz. Na forum (jak już to pisałam niejednokrotnie) promujemy nasz piękny ojczysty język i poprawne jego używanie. Jeśli masz problem z pisaniem (a wybitnie masz), po to stworzyliśmy możliwość sprawdzania pisowni, aby z niej korzystać. Jeśli nie będzie poprawy, będę musiała Ci wstawić warna. I nie robię tego, bo mi się tak podoba, ale aby ułatwić użytkownikom odbiór Twoich postów. [/kom:2d924c7168]
 
Dakot jest offline