Wątek: [sesja] Reunion
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2008, 21:47   #2
Mizuichi
 
Mizuichi's Avatar
 
Reputacja: 1 Mizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znanyMizuichi wkrótce będzie znany
Stinerr ostatnio miał kłopoty finansowe, jego sakwa świeciła pustkami. Gdy przechadzał się po mieście, dostrzegł ogłoszenie. Ktoś potrzebował najemnika. Wprawdzie Stinerr nie przepadał za najmowaniem się, czuł się wtedy jak prostytutka. Żadna praca jednak nie hańbi, tym bardziej gdy potrzebuje się gotówki. Wolnym krokiem udał się do kowala, po drodze zapytał strażnika jak tam dojść. Staną przed potężnie zbudowanym człowiekiem.
- W sprawie ogłoszenia - spytał
Stinerr przytakną kiwnieciem głowy, nigdy nie lubił nadużywać słów. Przecież jest to broń ostrzejsza od jego szponów.
- Ha! W reszcie ktoś się zgłosił! Sprawa jest prosta: dostałem list od mojego kuzyna z prośbą wykucia dla niego miecza. Oddałbym mu go osobiście, ale nie mogę nigdzie wyjeżdżać... Żona mi zachorowała, potrzebuje mojej opieki... Kuzyn mieszka dwa dni drogi od miasta. Prosto do jego wioski dojść, wychodzi się wschodnią bramą i idzie do pierwszego rozwidlenia a później w lewo. Kuzyn nazywa się Toirn [/i] - poinstruował kowal - Za wyprawę mogę ci wykuć co zechcesz, broń lub zbroję. Pasuje układ?
Broń, zbroja, no pięknie, nie mogło być gorzej, Stinerr nie potrzebował żadnego rynsztunku. W razie potrzeby zwyczajnie zmieniał się w zwierzołaka w jego przypadku w geparda i walczył. Miecze czy zbroje były zbędne. Jednak leprze to niż nic, może później uda się sprzedać ten towar za jakąś pokaźną sumkę.
- W porządku, miecz się nada - - powiedział cicho - Gdzie przedmiot który muszę dostarczyć
 
__________________
It matters little how we die, so long as we die better men than we imagined we could be - and no worse than we feared.

11-02-2013 - 18 -02.2013 - Nie ma mnie.
Mizuichi jest offline