Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2008, 17:51   #1
Manni
 
Manni's Avatar
 
Reputacja: 1 Manni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputację
[komentarze] Warhammer-storytelling - O jedną Królewnę za mało..

Kilka słów wstępu. Po pierwsze kilka zasad odnośnie pisania.
1. Nie życzę sobie na sesji przekleństw poza tymi bezpośrednio wypowiedzianymi przez postać, lub przez nią pomyślane.
2. Proszę starać się zachować poprawność gramatyczną oraz stylistyczną, oczywiście jeden, dwa błędy świata nie zawalą, proszę tylko o zwrócenie na to uwagi (wykręcanie się dysleksją nic nie da, sam jestem skrajnym dyslektykiem)
3. Wszelkie opisy działań postaci czy też okoliczności działania, opisów przyrody, reakcji itp. piszemy normalną czcionką, w tym celu używamy trzeciej osoby liczby pojedyńczej. np.
Albert przez chwilę rozważył propozycje nieznajomego pociągając kolejny łyk gorzkiego, rozwodnionego piwa.
4. Wszelkie kwestie wypowiedziane przez bohatera na głos, rozpoczynamy od nowej linii, na początek dając myślnik, po czym spacja. Cała wypowiedz ma być napisana kursywą. Pod koniec warto by dodać do kogo adresowana jest wypowiedź, żeby uniknąć pomyłek. np.
- Wcale nie masz racji, ta sprawa nie powinna Ciebie dotyczyć! - krzyknął w stronę Tonnego.
5. Wszelkie przemyślenia nie zaczynają sie od myślnika czy następnej linii, wplatają się w opis. Muszą być napisane w cudzysłowiu oraz za pomocą kursywy. np.
Dzień zapowiadał się na mroźny... "Piekielna pogoda". Pomyślał Albert zakładając płaszcz.

Całość powinna wyglądać mniej więcej tak:
Jakub przechadzał się ulicami zapomnianego miasteczka, które zdawało się kiedyś tętnić życiem, teraz zaś nie było w nim żywego ducha. "Całkiem już późno..." Pomyślał patrząc na gwiazdy. Spojrzał raz jeszcze w niebo czując na twarzy pierwsze krople deszczu.
- Straszne zadupie...
Powiedział sam do siebie zrezygnowany po czym wszedł do świątyni by ochronić się przed deszczem.

Tak wiem. Trochę tego jest. Ale lubię porządek

Kilka słów co do gry.
1. Tak wiem, trochę zmieniłem końcówki Waszych historii, musicie to jednak przeżyć
2. W pierwszym poście proszę opisać wygląd postaci.
3. Wasze postacie nie orientują się co do wojny, nie wiedzą nic Królewnie a o wojnie słyszą z mocno naciąganych plotek.
4. Macie się dobrze bawić

Życzę miłej gry
Pozdrawiam Manni
 
__________________
"If you want to know where your heart is,
look where your mind goes when it wanders"

Ostatnio edytowane przez Manni : 15-07-2008 o 00:41. Powód: Literówka
Manni jest offline