Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-07-2008, 10:33   #14
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Asenat Zobacz post
Mam pytanie natury bardziej historycznej:
W 1300 roku tereny Słowacji należały do Węgier. Na południu szlachta była pochodzenia węgierskiego, na północy panowała ludność pochodzenia słowiańskiego. Gdzie zatem umiejscowiony jest Strachov i jak ma się względem tego, co na tym zakręcie historii stanowiła Polska (rozbicie dzielnicowe, za jakieś 20 lat Łokietek przeprowadzi zjednoczenie, z tego co pamiętam). Jak daleko do granicy, czy kawał drogi, czy też jest tuż za miedzą?
Już odpowiadam Asanat
Cytat:
Napisał MigdaelETher Zobacz post
Strachov to niewielka wioska na terenie Słowacji, o której dzisiaj już nikt nie pamięta.
Co nie jest rzeczą dziwną, ponieważ, osada ta została stworzona przeze mnie na wymogi sesji. Zgadzam się z Tobą, że w owym czasie Słowacja znajdowała się pod panowaniem węgierskim, ja natomiast w rekrutacji użyłam Słowacji ( mając na myśli obecne jej granice ), ponieważ, przynajmniej w moim mniemaniu, pozwoli to graczom w łatwiejszy sposób zlokalizować miejsce akcji.

Teraz bardziej fachowo i historycznie.


Strachov bez problemu możemy umiejscowić u podnóża Pienin. Po węgierskiej ( obecnie słowackiej ) stronie. Czyli wg realiów historyczno-geograficznych na pograniczu małopolsko-węgierskim, zresztą obecne tam fortyfikacje i zamki warowne pochodzą z XIII/XIV np. Nidzica, Czorsztyn, Czerwony Klasztor. Jeśli chodzi o odległość od polskiej granicy, to jest to dzień/dwa dni marszu.

Pozdrawiam Migdael
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(

Ostatnio edytowane przez MigdaelETher : 21-07-2008 o 11:10.
MigdaelETher jest offline