Wątek: Enneagram
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-07-2008, 12:32   #36
Nami
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
A mi się zmieniło
Choć zawsze podejrzewałam że nie mam jednoznacznie określonej osobowości, bo mimo iż teraz pokazuje mi co innego, to nadal z poprzednim mam wiele wspólnego, zaraz to zademonstruję XD

Pozwoliłam podkreślić sobie 100% prawdę

Siódemka ze skrzydłem osiem: 7w8 - "Realista"

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często hojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy (tutaj muszę dodać, że bronię ich jak mają rację, a jak nie mają to staram się pomóc ;p). Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne (ja mam i to i to ). Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczegoś (szczególnie igły z widły, jak nic! ). Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm (haha, ten mój egocentryzm ). Gdy chce coś, to chce tego natychmiast (to niektórych akurat przeraża ). Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska. (a tego jeszcze nie wiem :P Ale pewnie raczej tak )

Dla ciekawostki chciałam teraz dać to, co miałam kiedyś czyli 4w5, i pokazać co się nadal z tego zgadza. Więc hop!


Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, ma złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.



Więc jak widać...nie da się mnie określić jednoznacznie
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem