Wątek: Thorgal
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2008, 12:50   #12
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
To ja się odłączę od ochów i achów nad Thorgalem, bo ten najzwyczajniej mi się nie podobał, choć przeczytałem go od deski do deski (no, z wyjątkiem "Ja, Jolan", ale to już nie Thorgal na dobrą sprawę).

Może za późno się za niego zabrałem, żeby podobała mi się jego forma, a może po prostu nie podchodzą mi klimaty wikingów, ale komiks nijak mnie nie urzekł.
Wzorowany częściowo na Odysei, ale daleki od poziomu oryginału. Niby opowieść o typowo greckim herosie, ale nie potrzebnie według mnie łamana elementami sf, które pasują do całości jak przysłowiowa pięść, do równie przysłowiowego oka.

Niby polskie (bo Rosiński), a jednak nie mogę powiedzieć, że dobre. Ale to klasyk, więc pluć też nie będę.
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem