Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-08-2008, 22:30   #8
Snap
 
Snap's Avatar
 
Reputacja: 11 Snap nie jest za bardzo znany
Ludzie grają w Legendę Pięciu Kręgów nie mając pojęcia o feudalnej Japonii.
Grają też we wszystkie Warhammery i tym podobne wojownikami, choć ich wiedza o szermierce jest znikoma.
Więc nie tutaj upatrywałbym się tak małej popularności takich światów. Prawda jest taka, że wszystko to co pokazywano w ST czy SW jest dla nas nieosiągalne więc z jakiej niby racji mamy korzystać z dostępnej nam na dzień dzisiejszy wiedzy? Najważniejsze jest, żeby wszystko można było w jakiś, najlepiej logiczny sposób wyjaśnić. Nie możemy mówić, że ten wielki czerwony guzik w niewyjaśniony sposób sprawia, że z punktu A przenosimy się do punktu B, ale z drugiej strony nie musi być to nic co znajdziemy w podręczniku do fizyki, ale jest jedynie teorią nie mającą wiele wspólnego z praktyką. Nie będziemy przecież mierzyli technologii obcych ras naszymi miarami, bo to jest co najwyżej śmieszne.
Inna sprawa, że żeby zrobić sensownie wyglądający system w futurystycznych klimatach, trzeba opisać znacznie więcej niż w przypadku tych średniowiecznych. Sam swego czasu tworzyłem system RPG właśnie w klimatach SF, opisałem przeszło dwadzieścia planet zamieszkiwanych przez 7 ras, z których każda posiadała zupełnie inną technologię, historie, zwyczaje, umiejętności itd.
Tyle, że gdybym teraz wrzucił wszystko do rekrutacji, pewnie niewiele osób chciałoby to w ogóle przeczytać, a co dopiero dałoby radę się w tym wszystkim odnaleźć.
Kto wie, może jeśli kiedyś znajdę jakiś sposób jak to odchudzić do tego stopnia, żeby nie nastręczało problemów czytelnikowi i jednocześnie zawierało sporo informacji, pojawi się rekrutacja.
 
__________________
Wszystko jest rzeczywiste tylko w porównaniu z rzeczywistością.

[Echo]Kontakt - przygoda w autorskim świecie SF.
Snap jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem