Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2008, 09:29   #17
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Bretonnia, uwielbiam tamtejsze realia i zżyłem sie z tym krajem prowadząc go w Bitewniaku.
Cytat:
Nawet mapa imperium bardziej przypomina ówczesne Niemcy niż Polskę.
co do Imperium jako Niemiec i Polski w Kislevie to polemizowałbym i to bardzo.

Imperium nie jest odzwierciedleniem Niemiec z real, tylko całej Europy Środkowej i Wschodniej.
Piowiem szczerze, że nie do końca wiem jak to jest w 2ed. przedstawione, jednak w 1 ed. były różne przesłanki by tak to odbierać.
Z kumplami nawet na potrzeby sesji opracowalismy podział by lepiej odczuwać klimaty.

Nordland: Pomorze (od Schleswigu, po Zachodnie)
Middenland: Niedersachsen
Hochland: Marchia Brandenburska
Reikland: Nadrenia
Talabeckland: Czechy
Ostland: Polska
Stirland: Frankonia
Averland: Bawaria
Wissenland (z przeskokiem): Szwabia/Szwajcaria

Nie ukrywam, że kilka dołożyliśmy "na siłę" bez przesłanek, a tyle by zapełnić cały obraz, jednak większość jest imho trafna.
Wieczne boje Ostlandu i Talabecklandu, oraz opór tego pirwszego przed Hochlandem, idealnie przypomina czasy Krzywoustego i opór Polski przed Marchia i Czechami. Postać cesarzowej Otilli jest odzwierciedleniem Jana Luksemburskiego.
Najgorętsze boje Sigmarytów z Urlykowcami w Talabecklandzie, to podobieństwo wojen Husyckich, bo przecież w grze antagonizm między sigmarytami i Urlykowcami, to nawiązanie do w pewnym sensie reformacji.

Talabeckland bezsprzecznie przypomina Czechy, Ostland więc jest Polską - na to odnaleźliśmy więcej dowodów, ale od 4-5 lat nie grałem w Warchlaka, po prostu nie pamietam
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 12-09-2008 o 15:24. Powód: co za ort... :/
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem