Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2008, 13:10   #12
merill
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Po recenzji "Hi - techu" przyszła pora na wzięcie się za "Łowce". Jest to świeżutki jak bułeczki z piekarni za rogiem, dodatek profesyjny, dla nietrudno zgadnąć Łowcy. Jestem świeżo po lekturze tego dzieła, o przepraszam powinienem napisać Dzieła - przez dużą literę, bo wg. mnie jest to świetnie wykonany projekt, ale może po kolei, bez chwalenie z wyprzedzeniem.

Sam podręcznik, wydany i złożony został na wzór oficjalnych podręczników Portalu. Czyli spotkamy, znajomą czcionkę i ramki stron, ilustracje i szkice także są wykonane w identycznym co firmowe podręczniki stylu. Chciałbym dodać nawiasem, że grafiki stoją na bardzo wysokim, trzymającym klimat postapokalipsy poziomie. Jeśli chodzi o grafiki, to polecam przejrzeć te z listy: "Berni radzi" - zabijają, dosłownie.

Nie będę streszczał każdego rozdziału po kolei. Jest ich sześć:

"Ja, łowca" - czyli streszczenie ogólnego światopoglądu parających się profesją Łowcy, założenia, cele i motywacje, każdego kto zechce poszukiwać skarbów zniszczonego Świata.

"Z krwi i kości" - czyli mechaniczne mięsko. Nowe cechy z pochodzenia, nowe cechy profesyjne, nowe bardzo zróżnicowane i ciekawe sztuczki, formularz dla Łowcy, choroby zawodowe i blizny. Przeczytałem ten rozdział ze szczególną uwagą i obawą, bowiem często się zdarza w fanowskich projektach przeginanie i powergaming, ale nie tutaj, całość rzetelnie i uczciwie zrobiona.

"Sprzęt" - mnóstwo przydatnych dla każdego poszukiwacza i eksplolera rzeczy. Solidnie rozbudowany dział z bronią, choć ta ostatnia to nie najważniejsza rzecz dla łowcy.

"Świat w pigułce" - czyli ZSA z punktu widzenia Łowcy, czyli miejsca warte odwiedzenia, sławne postacie ze środowiska i informatorzy, bo dla Łowcy informacja to rzecz cenniejsza od wody czy amunicji, chociaż może przesadziłem od wody nie.

"Podróże" - sens egzystencji każdego Łowcy. Siedząc na dupie w cieplutkim mieszkanku w NY, nie znajdziemy, żadnego wartościowego gambla, trza się ruszyć i troszeczkę pozwiedzać Zasrane Stany. Kilka słów o metodologii poszukiwań i eksploracji różnych przyjaznych lub mniej przyjaznych miejsc.

"Cztery kolory"
- spojrzenie na świat Neuroshimy przez pryzmat czterech kolorów/stylów gry, z perspektywy Łowcy oczywiście.


Moja ocena: 6/6 i wielkie gratulacje dla twórcy dodatku: Gabriela "Paprotka" Kasprzaka i całego zespołu redagującego.

Plusy:

+ świetny język pisania, idealnie oddający klimat ZSA
+ za zawarcie wszystkiego co każdy łowca wiedzieć powinien w jednym dodatku
+ za świetne ilustracje i grafiki i za "Berni radzi"
+ za za potężnie rozbudowany dział "Sprzęt"

Minusy:

- nie ma żadnych


Podsumowanie: Gdyby każdy w wydawnictwie Portal miałby tyle pomysłów i zapału do pracy to podręczniki wychodziły by częściej, swoją drogą "Łowcę" można by spokojnie wydać jako pełnoprawny dodatek do Neuroshimy, na moich sesjach będzie z pewnością dopuszczony do użytkowania.

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem