Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-10-2008, 13:03   #13
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Jakoś nie widzę zbytniego zainteresowania rekrutacją (podkreślam, że to tylko moja subiektywna opinia ), więc może sam jeszcze trochę pomarudzę...
Cóż...po tylu rekrutacjach D&D, które się już odbyły, taka możliwość istniała. Aczkolwiek to mnie nie martwi. Wolę by sesja rozkręciła się powoli.

Cytat:
Jak bardzo różni się klimat Valseran i Sol’orazan od tego panującego w Allracji?
To zależy w jakim znaczeniu. Zarówno w Valseran jak i w Sol’orazan panuje klimat podobny, do klimatu Grecji. Co powoduje przypuszczenia iż tropikalny klimat Wielkiego Bagiennego Lasu jest wywołany magicznie, a źródło owej potężnej magii tkwi głęboko w bagiennych ostępach.
Valseran to królestwo nizinne, pełne pól i małych miasteczek, podchodzące granicami pod wschodnie krańce Gór środka Świata.
Sol’orazan to typowa puszcza, z granicznymi osadami...jedynymi miejscami, gdzie nie-efly mogą przebywać.

Jeśli chodzi o klimat polityczny.

Valseran to z pozoru typowe feudalne królestwo, rządzone przez dynastię królestwo, od 10 pokoleń. W praktyce dynastia królewska to „marionetki” w rękach rodu Praxis (każda królowa wywodzi się bowiem z tego rodu).
Sol’orazan zaś to elfie królestwo rządzone przez Wielką Radę starszych i parę królewską. Dość zamknięte dla obcych ( co akurat jest typową cechą elfich królestw). Kupcy są wpuszczani jedynie do granicznych osad Sol’orazan.
Wszystkie trzy królestwa (Valseran, Sol’orazan, Allracja) serdecznie się nie znoszą. I każde z nich czeka na słabość pozostałych. Póki co wzajemna nienawiść utrzymywała całą trójkę w stanie równowagi. Pozostałe królestwa nie pozwalały, by któreś z nich urosło w siłę.

Cytat:
W jakim stopniu będziemy wykorzystywać mechanikę?
W takim samym jak w Przetrwać Apokalipsę...wszelkie rzuty będę wykonywał ja, wszelkie umiejętności wykorzystywane są automatycznie przy deklaracji ich użycia (Nie trzeba deklarować nasłuchiwania, zauważania itp...zakładam że ślepi i głusi nie jesteście).

W przypadku walki opisujecie w ruchu planowaną taktykę , lub w komentarzach...A ja ją realizuję w swym poście. Walki trwają przeciętnie dwa ruchy.

Cytat:
W jakim momencie mamy zakończyć historie naszych postaci? Przed bramami miasta, na szlaku do niego prowadzącym, czy może w jakiejś karczmie? Wiem, że to drobnostka, ale jednak chciałbym wiedzieć.
Najlepiej by kończyły się wjazdem, wejściem na plac targowy.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 15-10-2008 o 10:16.
abishai jest offline