Wątek: Reformy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2005, 20:26   #2
Glyph
 
Reputacja: 1 Glyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwu
Pozwoliłem sobie zacząć:

Na początek :
Edykt o kontroli dystrybucji ropy (dalej nie wiem do czego jest potrzebna, aż tak bardzo)
Powołany zostaje UDR (Urząd Dystrybucji Ropy) Odtąd cała ropa będzie na mocy prawa wydawana pod szczególnym nadzorem. Zleca się:
-Nadzorcy: wykonanie szczegółowej analizy zapotrzebowania mieszkańców na ropę (na co przeważnie ją wykorzystują i jak dużo).
-Ograniczenie w korzystaniu z pojazdów, w celu innym niż służbowy.

O wyposażeniu milicji
Na potrzeby milicji przeznacza się dwa pojazdy. W każdym z nich będzie dwóch ludzi ( jeden z milicji, drugi cywil-zakładam że skoro mam samochody to ktoś umie je prowadzić? ) Patrole zmechanizowane będą prowadzić głównie ograniczony zwiad dookoła osady, w celu przeszukiwania opuszczonych domostw w poszukiwaniu wartościowych rzeczy (leki, sprzęt elektroniczny), oraz nawiązywaniu kontaktu z żyjącą tam ludnością. Zleca się analizę kosztów eksploatacji wozów, zaadaptowanych na te potrzeby. (ile kosztowałyby ropy takie wypady 1-2 razy dziennie w teren)


Edukacja
Przeznaczam około 10 rolników do szybkiego przekwalifikowania do prac budowlanych. W planach ma powstać szkoła (budynek dość durzy, drewniany), wraz ze świetlicą dla dzieci. Jako nauczycielki wyznacza sie 5 z kobiet (ochotniczek ), w tym jedną zajmującą się opieką w świetlicy. Program szkoły to nauka elementarna (czytanie i pisanie, rachunki matematyczne, podstawy innych przedmiotów takich jak przyroda), więc zakładam, że znajdą się wśród mojej ludności chociaż 5 w miarę wykształconych kobiet. Szkoła jest obowiązkowa Zalecam badanie uczniów, pod kątem zdolności do nauk ścisłych. Dla 10 najzdolniejszych i w miarę dorosłym wieku (14-15 lat) w późniejszym terminie planowana jest osobna klasa w której będą podstawy elektroniki (wykładane przez naszego speca-zajęcia 2 razy w tygodniu)

O równouprawieniu
Ubytki w pracach na farmach (10 osób) należy wypełnić wprowadzeniem pracy kobiet (lekkie prace pomocnicze przy polach). Powstanie świetlicy odciąży je od wychowywania dzieci, a statystycznie w 10 budynkach jest około 2 kobiet więc połowa może pracować a druga zajmować się domem

Przeznaczam te propozycję do zatwierdzenia radzie plemiennej. A tak dokładnie to nie wiem czy w takiej właśnie formie mam opisywać swoje decyzję?
 
Glyph jest offline