Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2005, 09:31   #5
Tharivol
 
Reputacja: 1 Tharivol ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Ysabell
Moim zdaniem to dość nieuprzejme z Twojej strony...
Nie tyle nieuprzejme co... niepotrzebne. Zobacz, ile postów napisała Milly, pomnóż to przez około 10 zdań w każdym, a następnie podziel przez te kilka błędów, które znalazłaś. Napisz, co wyszło, bo mi się nie chce liczyć :P

Uwaga "Bykom-Stop!" jest skierowana do ludzi, którzy zasady poprawnej pisowni mają gdzieś (albo jeszcze lepiej - wykręcają się zestawem "chorób" zaczynających się od "dys-"), a nie do tych, którzy starają się ich przestrzegać, ale czasami im nie wychodzi. Człowiek nie zawsze ma czas poprawiać wszystkie błędy w swoich postach, ale jeśli robi ich mało, wie, że ludzie i tak nie będą mu mieli tego za złe. Ja, dla przykładu, piszę (a przynajmniej tak mi się wydaje) poprawnie, ale mam nawyk łączenia wyrazów, gdy używam klawiatury. Zdarza mi się. Jak widzę, to poprawiam. Inaczej ma się sprawa z osobnikami ignorującymi polskie litery (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź) i stawiającymi te obrzydliwe "??" na końcu zdań pytających... "A bo w gg fayyynie siem krenca..." Takich ludzi należy piętnować bez litości

Na koniec, pozwolę sobie na dwa offtopy:
Cytat:
Napisał fleischman
Zastanawiam się, czy przypadkiem Pan się trochę nie czepia
Pani. Shamshel jest kobietą, a przynajmniej na to wskazuje znaczek przy nicku :]

Do notki powyżej:
Równocześnie wysłalismy posty. Ale nic nie szkodzi dwa razy upomnieć fleischmana o szacunku wobec płci pięknej

Cytat:
Napisał fleischman
wiem, nie zaczyna się zdań od ale
Cytat:
Napisał fleischman
wiem, nie zaczyna się od I
Eee tam. Przesatrzałe reguły. Bliżej nie wiadomo, po co je jeszcze poloniści trzymają, skoro praktycznie każdy pisarz tak robi... Anachronizm. Wczoraj na TVP 1 był film "Szukając siebie", gdzie ukazana była ciekawa rozmowa na ten temat
 
__________________
EVAholic ^_^
Tharivol jest offline