Wątek: Reformy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2005, 10:54   #4
Glyph
 
Reputacja: 1 Glyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwu
Z Twojego milczenia wniskuję że tak mam to opisywać (tylko bardziej dokładnie )

1. Komisję zrzuciłbym na barki mojego biednego zarządcy + 2 kobiety do pomocy.
2.Szkołe buduję już teraz i ma być drewniana (na 60 osób posegergowanych na 4 klasy zależnie o d wieku), bez specjalnych wygód ot drewniany budynek wewnątrz trochę ławek itp. W jego wnętrzu jedno pomieszczenie przeznaczam na świetlicę, dodaj jeszcze drewniane zabawki i plac zabaw przed szkołą ) . Zaznaczam, że u mnie większość jest zbudowana z drzewa, a że mieszkańcy jakoś pobudowali sobie domostwa to myślę że są obeznani w stolarce (podstawowej typu ułożyć bale drzewne w szereg związać i jest ściana ))! (W końcu to spokojna rolnicza osada)
4. Zależnie od sytuacji. Generalnie ludność spoza jest nakłaniana do współpracy/przyłączenia się (ewentualnie handel: żywność za ropę/elektronikę/cokolwiek przydatnego ), jak zaznaczyłem okradamy tylko domy opuszczone. Wyjątkiem są siedziby gangów, które po odnalezieniu są tępione (łazik wraca do bazy i wyjeżdża z niej z kilkoma zbrojnymi ). Zaznacze jeszcze, że aktualnie priorytetem są wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne, szczególnie elementy radiostacji.


Kolejna reforma:
O pracy
Rada plemienna zdaje sobie sprawę jak ciężka jest praca w polu i przy wyrębie lasu. Z tego powodu przeznacza się większe rację żywnościowe dla ludności tam pracującej jako rekompensata za trudy w odbudowywaniu nowego świata.

O pojazdach.
W związku ze znacznym ograniczeniem dostępu do ropy, rada plemienna planuje wykorzystać konie jako siłę napędową przy pracach w polu, oraz w poruszaniu się, na skalę większą niż to odbywało się do tej pory. Na razie tylko kilka patroli, ma wyłapywac zdziczałe po wojnie konie kręcące się wokół osady. (ogółem 4 osoby zabrane od pól). Wprowadzenie siły pociągowej prawdopodobnie zmniejeszy ilość potrzebnych rąk do pracy przy jednym polu.
 
Glyph jest offline