Wątek: Reformy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2005, 11:42   #6
Glyph
 
Reputacja: 1 Glyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwu
W międzyczasie czekając na reformę O pojazdach pozwalam sobie dodać kolejną

O ziołach.
Rada zdaję sobie sprawę jak znaczne jest zapotrzebowanie ludności na lekarstwa w tym skażonym środowisku. Jednak częśc chorób nie wymaga skomplikowanych i przez to drogich medykamentów z miasta (chodzi o zwykłe dolegliwości- szacunkowo stanowiące około 30-35% wszystkich zachorowań). W dawnych czasach ratunkiem były lekarstwa ziołowe. Plemię postanawia powrócić do tej szczytnej tradycji przodków (część mieszkańców to zasymilowani indianie jak pisałem w rysie miasta ) Na ten cel przeznacza się 12 kobiet zajmujących się uprawą ziół (6 osób) i ich przetwarzanie na gotowe lekarstwa (kolejne 6). Jednocześnie w najbliższych dniach ma nastapić wiec na placu głównym, podczas którego zstanie wyjaśniona potrzeba uniezależnienia się d wielkich miast i spowodowana tym praca kolejnych kobiet.

Ufamy, że w ten sposób chociaz część naszych wydatków zostanie zmniejszona. Jeśli projekt powiedzie się, będzie realizowany na większą skalę.

[ Dodano: 2006-02-07, 17:44 ]
LMGray nie rozpatrzył tego przed zniknięciem, więc daję jeszcze raz. mam pytanie, czy taka forma opisu Ci odpowiada, czy powinienem opisywac to jakoś inaczej?

O pojazdach.
W związku ze znacznym ograniczeniem dostępu do ropy, rada plemienna planuje wykorzystać konie jako siłę napędową przy pracach w polu, oraz w poruszaniu się, na skalę większą niż to odbywało się do tej pory. Na razie tylko kilka patroli, ma wyłapywac zdziczałe po wojnie konie kręcące się wokół osady. (ogółem 4 osoby zabrane od pól). Wprowadzenie siły pociągowej prawdopodobnie zmniejeszy ilość potrzebnych rąk do pracy przy jednym polu.
 
Glyph jest offline