Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-10-2008, 12:31   #510
Manji
 
Manji's Avatar
 
Reputacja: 1 Manji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnie
Smoqu sekstan/sekstans czy jak kolwiek to nazwać to dość proste urządzenie, nie łatwe do wymyślenia ale łatwe do wykonania dla rzemieślnika. Natomiast lunety ,ają to do siebie, że musisz najpierw wybudować odpowiedni budynek przystosowany do przetapiania kwarców, następnie drogą prób i błędów dobierać odpowiednie ich mieszanki, oczyszczać i przetapiać. Potem musi taki rzemieślnik znaleść odpowiedni sposób schładzania (zły może powodować matowienie, rysy no i bąbelki powietrza) a następnie jest długi proces nadawania kształtu i szlifowania. Tak więc porównując: rzemieslnik zrobi jeden sekstans na dzień albo jedną soczewkę na kilka miesięcy (jeśli jest dobty i ma wprawę).

Corum jest druidem, ale gdzieś czytałem (teraz na tej samej stronie mi wyskakuje cos zupełnie innego tak więc nie mogę zacytować), że druidzi owszem są szkoleni w danych kręgach (corum w kręgu ziemi, bo taką specjalizcję ma jego mistrz) ale specjalizacje nabywają z czasem, czyli po 5/6 kręgu. Bezsensem jest aby ktoś był specjalistą od samego początku, to tak jakby rozpocząć studia chemii i od razu się specjalizować w chemii fizycznej polimerów, aby to zrobić należy mieć silne podstawy z fizyki, matematyki, chemii organicznej i nieorganicznej no i chemii fizycznej nie da się tego przeskoczyć, tak samo myślę, że KAŻDA profesja zanim dopuści specjalizację należy odbyć odpowiednio długą praktykę. Do tego wszystkiego wydaje mi się, że twórcy KC po prostu na siłę wciskali możliwość używanej broni do każdej profesji. Jeśli się zastanowić przez chwilę, to co wspólnego mają młoty z żywiołem ziemi? albo łuki z Żywiołem powietrza?

Obce ja cię rozumiem, ale chyba to Ty nie rozumiesz mnie.

Teksty do poprawienia będę poprawiał w Sobotę, także dopiszę przemyślenia Coruma.

Pozdrawiam
Manji
 
__________________
Świerszcz śpiewa pełen radości,
a jednak żyje krótko.
Lepiej żyć szczęśliwym niż smutnym.
Manji jest offline