Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2008, 13:17   #92
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Dwoje oczu patrzyły wprost na krąg, podczas gdy te na skroniach obserwowały otoczenie jak i towarzyszy Sembijczyka. Ich przenikliwe spojrzenie zdawało się wnikać w głąb ich ciał, umysłów...A może to było tylko złudzenie. Pasma mgły wirowały wokół starca, tworząc od czasu do czasu zarysy pazurów, szponów, pysków straszliwych bestii...
- Trzeci krąg składa się z pięciu małych pseudoświatów, każdy z nich istotą będącą strażnikiem i źródłem energii jednocześnie. Chronią siebie nawzajem, więc jeśli jedna pieczęć zostanie usunięta za pomocą magii, one ją odtworzą. Chyba, że zostaną jednocześnie usunięte, albo ...- tu starzec przerwał.-... zniszczone od wewnątrz. Trzeba przenieść się do poszczególnych półplanów połączonych z kręgiem. Tam pokonać istotę będącą źródłem energii i zapewne jedynym mieszkańcem półplanu. A fala uderzeniowa załamującego się wymiaru powinna wyrzucić śmiałka z powrotem do nas.Wystarczy jedynie dotykać jednego z owych symboli żywiołu lub krwi przez minutę, by dostać się na odpowiadający mu plan...Tyle jeśli chodzi o teorię.
Raetar kucnął przy kręgu i przesuwając palcem tuż nad nim by uniknąć dotknięcia go. Mówił niczym nauczyciel do swych podopiecznych.- Ziemia, ogień, powietrze, woda...Zapewne ich twórca poszedł po najmniejszej linii oporu i owe półplany są po prostu małymi kieszeniami żywiołów. Mamy więc miniaturowy Plan Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi. Ich strażnicy zapewne są stworzeni tak, by wiecznie egzystować w swoich „więzieniach”. Ja bym więc umieścił żywiołaki ognia, wody, powietrza, ziemi...Krew...Plan Krwi teoretycznie istnieje, więc i żywiołak krwi także. Jako że każdy plan wewnętrzny ma odpowiadające mu istoty żywiołu...jego manifestacje, że tak powiem.
Wyprostowawszy się, rzekł.- Oczywiście, co do strażników i natury owych, to głównie spekulacja. Myślę że jest to prawdopodobny obraz sytuacji.
Na koniec ocenił sprawę.- Strasznie skomplikowana pułapka jak na byle portal.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline