Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2005, 10:42   #21
Tharivol
 
Reputacja: 1 Tharivol ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Rębajło
Do Trylogii sie nie zmusza, trylogie czyta sie z czystej przyjemności płynącej z lektury tych cudnych ksiąg, dalbóg chyba se znów "Ogniem i mieczem" przeczytam bo mię cos tknelo! Chce przczytac 30 razy, na razie jeno 14 razy przeczytalem Trylogijke, a szkoda
Kwestia gustu. Mnie trylogia nudzi, ZWŁASZCZA te rozległe opisy... "Ogniem i Mieczem" ma ich chyba najmniej, ale pozostałe dwie części to tak, jakby na jak największej przestrzeni rozłożyć jak najmniejszą ilość informacji.

Cytat:
Napisał inwyt
Ostatnio w szkołach zaczyna się wprowadzać jako lektury także ksiażki współczesne i to młodzieżowe, np. Wiedźmina.
Zależy, w jakich szkołach. Bo nie u mnie (4 LO B-stok, jakby ktoś się pytał). Ba, nasza polonistka omija działy z literaturą fantasy w podręczniku (fragmenty Sapkowskiego i Tolkiena) a z nowszych dzieł mamy wyłącznie lirykę Szymborskiej i teksty publicystyczne, sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Cytat:
Napisał Bladowicz
Zastanawiam się także nad faktem iż większość rodziców ogranicza swoją kontrole nad edukacją dziecka do wywiadówek. Czemu nie pomagają w nauce, odrabianiu prac domowych? Nie wiem. Podobno ludzie są już zbyt zmęczeni po powrocie z pracy jednak ja jako osoba studiująca i udzielająca korepetycji po całym dniu chodzenia i załatwiania siadam z młodym człowieczkiem i (uwaga) odpoczywam sobie w ten sposób.
Moi rodzice, na prośbę o pomoc w odrobieniu pracy domowej, odpowiadają albo "Nam nikt nie pomagał, jak chodziliśmy do szkoły", albo "Jak będziemy wszystko za ciebie robili, to niczego się nie nauczysz".

Makabra
 
__________________
EVAholic ^_^
Tharivol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem