Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2008, 20:32   #91
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
"Mogłem to przewidzieć" – markotną ponuro w myślach na widok nadchodzącego szlachcica. Elf nie był magiem kolegium więc ustępował szlachcicowi pod każdym względem, przynajmniej w opinii szlachcica.


- No a wy, co uprzątnąć mi zaraz tamte beczki, co z przodu są rozsypane, na co jeszcze czekacie.


Potem szlachcic uważniej przyjrzał się Jorgemu i spostrzegł siedzącego na ramieniu szermierza ptaka.

- Masz na niego zezwolenie i czemu on nie uwiązany i w kapturku, co to za porządki, odpowiedz natychmiast człowieku.



- Wybacz szanowny Panie, nazywam się Lilawander i jestem magiem członkiem tutejszej Gildii - pokazał jednocześnie pierścień - a to mój sokół – Chowaniec, zazwyczaj pilnujący z przestworzy bezpieczeństwa tego miasta, na chwilę tylko go ściągnąłem by odpoczął. Gdybym tylko wiedział, iż przeszkadzam szlachetnie urodzonej osobie na pewno ominął bym tą ulicę, a tak oddaję się pod twój osąd Panie i proszę o nieco łaskawości, zważywszy że śpieszno mi do odnalezienia bestii co to grasuje po ulicach i bestialsko morduje.

Liczył, że strach przed bestią co to nawet szlachetnie urodzonych zabija pomoże szlachcicowi w przychylnej decyzji. Nie miał nic do stracenia, zachował się przy tym w pełni formalnie, ukłonić się, nie patrzeć za długo w oczy, nie pierdzieć… Miał nadzieję, że szlachcic puści ich wolno byli już nieźle spóźnieni…ale zawsze takie przenoszenie beczek mogło być te dobrym usprawiedliwieniem na całe spóźnienie. Szlachcicowi w końcu osoba niższa stanem odmówić nie może, a elf za dobrze zdawał sobie sprawę z realiów i wystarczyło, że szlachcic dyrygował strażnikami, którzy elfa mieli za nic.
 
Eliasz jest offline