Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2008, 18:36   #31
Lhianann
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1 Lhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputację
Chyba jednak za dużo tytułów za mało znanych dałam, a fakt, cześć owych pozycji po polsku nie wyszła < kupowanie angiesko języcznych wydań to swego czasu była moja pasja>


Dawno, dawno temu, może nawet i w prawieku za siódma góra i siódma rzeką leżała kraina.
Jak każde porządne baśniowe miejsce i ta miała swojego władcę krainy.
Mieszkał on w twierdzy, rzec można zbrojnym bastionie na wysokim wzgórzu, z tego tez powodu był przez swych poddanych zwany człowiekiem z wysokiego zamku.
Pewnego dnia przed oblicze władcy wpadł człeczyna:
-Pani, Panie, jakiś potwór tu nadchodzi, a ogień w jego dłoniach powoduje lśnienie na ziemiach krainy mroku!!
Władca zasępił się:
-To część przepowiedni...
”Gdy zgromadzi się ciemność wszelaka, nadejdą ponure lata, nie będzie litości, nadejdzie zły los.
Pan milczącego królestwa zażąda głosu dla księżniczki, lecz imię jej Ciemność...
Sny o stali ogarną ludzkie dzieci, i tak rozpocznie się wieczna wojna o dąb...
Nawet strzępy honoru nie zostaną, mimo że żołnierze żyją...
I rozpocznie się wielkie, sekretne widowisko, w wąwozie kamiennego serca, krwawe kamienie zostaną rzucone na kobierzec, tak by każdy kto na nie spojrzy mógł zakrzyknąć: kłamca!
I wszystko się skończy i ujrzymy, że ciemność płonie...”

Te nieodnalezione to:

Twierdza - Paul Wilson
Ogień w jego dłoniach – Glen Cook
Kraina Mroku - Henry Kuttner
Ponure Lata – Glen Cook
Nie będzie litości- Glen Cook
Nadejdzie zły los- Glen Cook
Sny o stali - Glen Cook
Ludzkie dzieci - P. D. James
Wieczna wojna - Joe Haldeman
Żołnierze żyją - Glen Cook
Wielkie sekretne widowisko - Clive Barker
Kobierzec - Clive Barker
Kłamca – Jakub Ćwiek


I w liczeniu walnęłam się o jedną pozycję, tytułów było 29, nie 30 J
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline