Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2008, 09:36   #35
Asenat
 
Asenat's Avatar
 
Reputacja: 1 Asenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputację
Tatarzynka gębę rozwarła, dziwując się nad logiką przedziwną mości Głodowskiego, który z nagła podobieństwa jakoweś między nimi odnalazł, gdy ona sama nijakich nie widziała, co więcej - widzieć takowych nie chciała. Klaczka, z osłabienia uwagi skwapliwie skorzystała i bryknęła, jeźdźca próbując strząsnąć z siebie.
- Stójże, cholernico! - nadziwić się nie mogła, skąd się w tym bydlęciu takie nastroje wzięły. Konia opanowawszy, Nuszyk podle Bończy i Maksyma stanęła, w trawę młodziutką przed Kozakiem monetami z sakiewki dobytymi nie licząc cisnęła.
- Naści, cobyś szkodny nie był. Udały się mości Głodowskiemu twoje guzy, ale i lepiej to może dla ciebie, co byś ich nie miał. Zaraz się znajdą tacy, co je do trupów szlacheckich sprzede lat tuzina przymierzać zaczną - nachyliła się niżej. - Bier swą bandurkę, grajku, i do siostry wracaj, a łba za próg nie wystawiaj, bo cię znowu nieszczęście jakie trafi.
Zawróciła klaczkę i już-już popędzić ją miała, lubo mijając mości Głodowskiego nie zdzierżyła.
- A i mylisz się, waszeci. Wszystko nas różni. Ja dość dobra mam, by się na chudopacholskie kamuszki, jako asan nie łaszczyć.
Co rzekłszy uśmiechnęła się miło a słodko, choć uśmiech nie sięgnął czarnych oczu o hardym wejrzeniu. Popędziła konia na ścieżkę, którą na polankę zjechali.
- Rzekłam waści, że tkniesz Kozaka, a ja waści osądzę - krzyknęła jeszcze, głowy nie obkręcając nawet. - I osądziłam. Mamże po imieniu waściny czyn nazwać, abyś mógł nad łacińską sentencyją, co to miano stosowne zamydli, w drodze przemyśliwać? - zaśmiała się gardłowo i wjechała za linię drzew.
 

Ostatnio edytowane przez Asenat : 17-11-2008 o 10:33.
Asenat jest offline