Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2006, 14:35   #6
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Szukając w otchłaniach internetu planu mojego miasta trafiłam na coś, co myślę, ze warto tutaj zamieścić.
Galeria Cztery Jeden Dwa Zero Zero Sosnowiec (nazwa pochodzi od kodu pocztowego mojego miasta ). Żadne fotografie Sosnowca, które do tej pory oglądałam nie oddawały w pełni tego, czym jest moje miasto - smutnym wspomnieniem dumnego, socjalistycznego miasta robotniczego. Piękne, nowoczesne Centrum (z którego najbardziej cieszą się ptaki, bo mają nowe obiekty do... załatwiania swoich ptasich potrzeb) to tylko próba ukrycia prawdy. Kilka kroków dalej od Centrum zaczyna się prawdziwy Sosnowiec - brudne ulice, rozsypujące się budynki, stare kamienice, zamknięte fabryki i kopalnie, oraz szarzy ludzie. Takie jest Moje Prawdziwe Miasto i zapewne wiele innych miast (przynajmniej na Śląsku), które starają się ukryć to, że wraz z końcem socjalizmu przyszedł koniec ich świetności. Dlatego warto zobaczyć tę galerię.

Po tym przydługim wstępie podam Wam linki do galerii, które najbardziej warto zobaczyć:
Sosnowiec - miasto 1
Sosnowiec - miasto 2
Sosnowiec - industrial
Sosnowiec - wnętrza

Resztę znajdziecie na stronie głównej Miłego oglądania.
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem