Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2008, 20:32   #171
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Tomek słuchał słów wypowiadanych przez starszych z podziwem. Nie przyszło mu na myśl, że niedługo będzie rocznica.. Może z tego powodu Quintus potrzebował księdza? Jakieś odnowienie rytuału?

- Jeśli chodzi o zabytki to już w urzędzie dowiedzieliśmy się, że dworek nie jest już pod opieką miasta, a teoretycznie właścicielem jest Eliza Korzeniowska. Przypuszczam, że teraz Preissowie. Ciągnie swój do swego, jak to mawiają ludzie. Poza tym myślę, że nawet jeśli spotkamy Elizę i dostarczy ona nam jakichś informacji to będą one niejasne i ciężkie do wykorzystania. Katowice jednak są za daleko, jest tam zbyt niebezpiecznie i za bardzo goni nas czas, żeby tam jechać. Stawiam na księdza jeśli chodzi o dowiedzenie się o co chodziło - w końcu był tam, w jakiś sposób może uczestniczył w terapii, może przyjaźnił się z Edmundem. Jako duchowny mógł wyczuwać coś nadnaturalnego w "Dębach". poza tym może to był mag? Na pewno ktoś musi jechać go szukać. Mogę ruszyć ze Skaczącym, nauka może poczekać. Co do tych naukowców, to moje możliwości są chyba wyczerpane, ale mogę spróbować; może ktoś z klubu Ufologa podrzuci mi jakąś książkę. Ale to i tak byłoby tylko ludzkie gadanie, nie wiadomo ile w tym prawdy... Lepiej nie czekać, tylko poszukać księdza. Mogę ruszać już dzisiaj.

Przebywanie w tym pokoju nie było dla niego zbyt przyjemne, chciał już się wyrwać. Robić coś konkretnego. Lepsze to niż jakkolwiek dobrze pojmowane oczekiwanie.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.

Ostatnio edytowane przez Harv : 20-11-2008 o 20:35.
Harv jest offline