Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2008, 12:27   #24
Keth
 
Keth's Avatar
 
Reputacja: 1 Keth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodze
Ja osobiście popieram pomysł wszystkimi rękoma i nogami
Trzeba zarówno nadrabiać wszelkie zaległości, jak i się rozwijać, dążyć do wspomnianej gdzieś wyżej perfekcji. LI jest do tego świetnym miejscem i (oczywiście poza fajną rozrywką) tak je traktuję. Mamy tutaj wiele osób, które stawiają forum na naprawdę przyzwoitym poziomie i drugie tyle, które ciągną je jeszcze wyżej. Osoby mające problemy z pisaniem są w zdecydowanej mniejszości. Często są to nowi użytkownicy, którzy nie trzymają się tutaj zbyt długo. (Tak mi się przynajmniej wydaje ) Warto im pomóc.

Każdy popełnia jakieś błędy, ma coś do nadrobienia. nie wszystko wyłapuje pierwsze spojrzenie. Ja np. czytam moje posty po kilka razy, przy różnych okazjach. Bardzo często nanoszę przy tym jakieś poprawki. Praktycznie każdy jest edytowany, a wszelkie uwagi biorę sobie do serca. Jestem też przykładem na to, że dysleksja (albo papiery na nią) nie jest taka straszna i nie do zwalczenia, jak ją, głównie na własny użytek, malują. Myślę, że przydałoby mi się kilka rad. Na ogół braki umiejętnie maskuję, ale wiem, że jest ich całkiem sporo. Sam mógłbym pomóc jedynie młodszym użytkownikom, zresztą to też zostawiłbym ocenie Miry i Nilesa.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby taki schemat:
- Warsztaty zakładane w panelu sesyjnym. Uczestnikami byłaby grupa wzajemnie wymieniających się uwagami osób.
- Bardziej doświadczona osoba (dobrana z listy), zapisana jako MG, pełniłaby rolę przewodnią, rzucała temat, a reszta by pisała (MG w miarę czasu, chęci i tak dalej też), tak jak to podał Aschaar. Uwagi tej osoby, jednej lub kilku, byłyby oczywiście najbardziej istotne.
- Dalej następowałaby wymiana uwag w komentarzach i ewentualna korekta, najlepiej jako nowy post.
- Następny temat i mając w sercu dotychczasowe porady, seria postów.

Warto by ustalić wcześniej to na czym chcą skupić się pisarze i na tej podstawie tworzyć grupy. Może lista chętnych + ich głównych zapatrywań ujętych tagami?
Np. Warsztaty pisarskie: [język, składnia, ogólne]
Uczestnicy: Keth [interpunkcja, mimika i gestykulacja (mimika twarzy), emocje]
XYZ [ogólne, stylistyka]

Albo bardziej tematycznie. Warsztaty pisarskie: studium twarzy (zaawansowani).

Tak tylko rozmyślam.

Aha, chciałem jeszcze coś dodać.
Samemu bardzo wielu rzeczy uczyłem się na uwagach Avarona. To działa i dlatego jestem za, za, za.

Co do nieletnich, korepetycji i władzy rodzicielskiej. Nie przesadzajmy :]. Uwagi to uwagi. Wątpię, żeby gimnazjaliście zaczerpnięcie cudzego stylu wyszło na złe. Zwłaszcza, że w tym wieku na ogół uczy się przez naśladowanie, a jest się ocenianym za poprawność gramatyczną, stylistyczną itp. Rozszerzenie horyzontów działa tylko na plus.
 

Ostatnio edytowane przez Keth : 07-12-2008 o 17:56. Powód: otóż to ;)
Keth jest offline