Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2008, 02:30   #26
Niles Elmwood
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Keth Zobacz post
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby taki schemat:
- Warsztaty zakładane w panelu sesyjnym. Uczestnikami byłaby grupa wzajemnie wymieniających się uwagami osób.
- Bardziej doświadczona osoba (dobrana z listy), zapisana jako MG, pełniłaby rolę przewodnią, rzucała temat, a reszta by pisała (MG w miarę czasu, chęci i tak dalej też), tak jak to podał Aschaar. Uwagi tej osoby, jednej lub kilku, byłyby oczywiście najbardziej istotne.
- Dalej następowałaby wymiana uwag w komentarzach i ewentualna korekta, najlepiej jako nowy post.
- Następny temat i mając w sercu dotychczasowe porady, seria postów.
Warto by ustalić wcześniej to na czym chcą skupić się pisarze i na tej podstawie tworzyć grupy. Może lista chętnych + ich głównych zapatrywań ujętych tagami?
Np. Warsztaty pisarskie: [język, składnia, ogólne]
Uczestnicy: Keth [interpunkcja, mimika i gestykulacja (mimika twarzy), emocje]
XYZ [ogólne, stylistyka]
Albo bardziej tematycznie. Warsztaty pisarskie: studium twarzy (zaawansowani).
To są rozbudowane plany na przyszłość , a diabeł tkwi w szczegółach. Pierwszym krokiem inicjującym Warsztaty będzie wzajemna pomoc poprzez PW. Niemniej już teraz mamy na forum prowadzone Warsztaty do systemów, także jeśli ktoś chciałby pójść dalej i przenieść się z PW na forum publiczne, otworzyć sobie małą grupę uczniów i pracować z nimi w formie sesji, to pomysł jest jak najbardziej dobry.

Cytat:
Napisał Adr Zobacz post
Do głowy przychodzą mi coraz nowe pomysły. Jednym z nich jest rozebranie jednej istniejącej sesji od "podszewki". Ale szczegóły musiałbym omówić z zainteresowanymi osobami. Interesują mnie również zagadnienia dotyczące stricte pisania i pewnych elementów językoznawstwa.
Kolejny świetny pomysł, choć "rozebranie sesji " od podszewki jest bardziej trudne wg. mnie jak opracowanie specjalnego dema. Taki uniwersalny "Tutorial Sesji PbF" z uwzględnieniem właśnie tych zagadnień, o których pisałeś wcześniej. Pokazowa sesja z wyjaśnieniami spisana etapami na PW pomiędzy uzdolnionymi piśmienniczo i zarazem doświadczonymi w prowadzeniu i graniu PbF.
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 09-12-2008 o 02:36.
Niles Elmwood jest offline