Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2006, 19:37   #1
MałyMIś
 
Reputacja: 1 MałyMIś ma wyłączoną reputację
[AMBER RPG] Kroniki Zamku Amber

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Od lat jestem fanem twórczości Rogera Żelaznego. Szczególnie ukochałem Amber, jeden z najwspanialszych istniejących światów fantasy. Do gry w nim chciałbym zaprosić wszystkich chętnych.
Roger Żelazny zawarł opowieść o Amberze w 10 księgach. Tradycyjnie dzieli sie ja na dwa "pięcioksięgi" - pierwszy opisuje dzieje Corwina ksiącia Amberu ,drugi koncentruje się na wydarzeniach związanych z jego synem Merlinem.

Trudno w kilku słowach streścić, bądź zrecenzować książki o Amberze.Nie będę wiec tutaj tego robił. Po prostu zachęcam do sięgnięcia po nie. Naprawdę warto.

W Polsce sagę o Amberze w przekładzie Piotra Cholewy wydaje w tej chwili wydawnictwo Zysk i S-ka. Nowe części pojawiały sie dotychczas bardzo nieregularnie, ale z tego co wiem do nabycia jest już wszystkie 10 części.

Do gry zapraszam wszystkich. Osoby, które zapoznały się z Amberem na pewno będą się dobrze bawić eksplorując świat stworzony przez geniusz Żelaznego i ożywiony specjalnie dla Was iskierką mojego skromnego talentu pisarskiego.

Tym, którzy jeszcze nie czytali Amberu proponuje wspólną "podwójną" przygodę - jednocześnie z grą na tym forum zaczną czytać sagę. W ten sposób będą odkrywać Amber w dwójnasób - poznając świat książki i jednocześnie współtworzyć go, biorąc udział w rozpoczętej tutaj przygodzie.

Zachęcam i czekam na odpowiedzi.

Napiszę też o kilku kwestiach formalnych:

Mechanikę gry opieram o system Amber RPG autorstwa Eryka Wujcika. System ten jest całkowicie bezkostkowy ( może trudno to zrozumieć, ale proszę mi wierzyć że jest to jedna z najlepszych mechanik RPG w historii tej zabawy) i doskonale oddaje tak realia i klimat ( tak - ta mechanika wprost oddaje klimat ) świata Żelaznego.

Zasady, które są potrzebne graczom prześlę, gdy zdeklaruje się odpowiednia liczba osób. Są one bardzo proste i nikomu nie przysporzą kłopotów ( nawet mnie )

Wszyscy zgłaszający się, którzy nie czytali Amberu muszą zdeklarować się że sięgną po książkę - inaczej gra nie będzie miała sensu - Amber jest zbyt szczególnym światem ( zobaczycie jak poczytacie) abym był w stanie pokazać jego sens podczas gry.

Jeszcze raz pozdrawiam i czekam
 
MałyMIś jest offline