Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2008, 18:52   #15
echidna
 
echidna's Avatar
 
Reputacja: 1 echidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemu
Zgłaszam wstępne zainteresowanie.

P.S.
Mam tylko pytanie
Cytat:
Ilość punktów umiejętności wynosi 10 + 3*(INT-3), czyli maksimum 28(10+ 3*(9-3), a minimum 4 (10+3*(1-3). (jak widać załączonym obrazku nie opłaca się mieć niskiej inteligencji ).

Umiejętności do trzeciego poziomu kupuje się za 1 punkt, zaś powyżej niego płaci się już 2 punkty, zaś za umiejętności powyżej 5 płaci się 3 punkty.
Wyjątkiem są umiejętności klasowe za które płaci się jeden punkt aż do piątego, a powyżej piątego dwa punkty.
Maksymalny poziom umiejętności wynosi 9.
Ten zapis wydał mi się dość enigmatyczny. Jak rozumiem "ilość punktów" to to co mamy do wydania. Tylko teraz jak chcę kupić umiejętność klasową na poziomie 5 to płacę 5(po 1 za każdą kropkę), czy 1(za wszystkie 5 kropek)?I podobnie w umiejkach nieklasowych, jak kupuję na poziomie 3 to płacę 1 punkt, czy 3(po jednym za każdą kropkę)?, a jak już 4-ty poziom to 3 (1 za pierwsze trzy kropki +2 za wyższy), czy łącznie 5(3 za każdą kropkę do 3-go +2 za 4-tą kropkę?)


I jeszcze jedna uwaga. Nie żebym krytykowała, ale wydaje mi się, że wpisywanie w umiejki czytania i pisania raczej mija się z celem (jazda samochodem i obsługa komputera raczej też), bo swobodnie można przyjąć, że w naszym świecie ( w sensie cywilizacja europejska +Ameryka Pn.) czytać umieją wszyscy. Jeśli ktoś nie weźmie sobie takiej umiejętności, to całkowicie wyklucza go to z bycia policjantem (bo przecież policjant czytać i pisać musi umieć bezwarunkowo; tak samo raczej rzadko się zdarza, by agent w NY nie umiał jeździć samochodem, czy obsługiwać kompa). To jeśli chodzi o moje uwagi, ale MG zrobi, co uważa za stosowne
 
__________________
W każdej kobiecie drzemie wiedźma, trzeba ją tylko w sobie odkryć.

Ostatnio edytowane przez echidna : 15-12-2008 o 20:01.
echidna jest offline