Wątek: Zombiaki...
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2006, 11:34   #5
Plan9
 
Reputacja: 1 Plan9 ma wyłączoną reputację
Zombiaki (wersja 1.5 - poprawiona) mam od killu dni, testowana była ostro, więc jakie-takie wrażenia i opinie o niej już mam.

Wady:
1) małe karty - wielkość kart powoduje niestety niską czytelność rysunków i napisów. (patrz zalety)
2) średnia jakość wykonania - to jest mój najpoważniejszy zarzut - karty są nierówno docięte a nadruk jest nie do końca ostry i wyraźny
3) gra tylko dla 2 osób - tylko i wyłącznie dwie osoby, to nie jest gra grupowa! (patrz zalety)

Zalety:
1) niezły pomysł - uwielbiam klimaty zombie i innych undeadów, więc to jest gra dla mnie
2) podejście do tematu - humorystyczne, lecz bez przesady, gdy zombie pochodzą do ludzi, napięcie rośnie niczym w rasowym horrorze
3) obie strony są wyrównane - gra jest dedykowana dla 2 osób, a obie strony są wyrównane (nie ma np. tego, że kto pierwszy zacznie, ten mocno zyskuje)
4) wymaga myślenia i kombinowania - zasada, że gra się "w otwarte karty" powoduje, że zamiast bezmyślnej młócki mamy wysokiej klasy kombinatorykę
5) małe karty (tak) - obie talie (zombiakowa i ludzka) bez problemu mieszczą się do tej małek kieszonki w jeansach (której nazwy nie będe wymieniał), tak, że zawsze można mieć ją przy sobie, żeby zagrać w wolnej chwili.
6) proste zasady - pomimo wstępnego wrażenia skomplikowania, po kilku grach okazuje się, że mimo braku opisu słownego na kartach, bez problemu mozna grać dzięki piktogramom na kartach.
7) optymalny czas rozgrywki - 15-20 minut - moim zdaniem ani za długo, ani za krótko.

Jak już mówiłem, powyższe, to moja subiektywna opinia, z którą można się nie zgodzić, albowiem DGCC

Pozdrawiam
 
__________________
"Dobrze jest wierzyć, ale jeszcze lepiej - kontrolować." J.S.


Key fingerprint = 7065 A78A 3585 4441 C93C AC4F 395F 339C 789D A9AD
Plan9 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem