Wątek: Sesje bez MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-12-2008, 03:22   #17
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Cytat:
Darken: Jak widzę w temacie [Playtest I] Grzech projekt chyba jest zakończony. Może teraz pokusisz się o pewne wnioski i podsumowania. Jestem ciekaw jak grało się w tej eksperymentalnej sesji.
  1. Problemem był fakt, że gra była testowa i jedyna w swoim rodzaju, więc grający nie mieli odbicia od niczego, co znali.
  2. Parę osób potrafiło przestawić się na inny tok myślenia, widać było, że wchodzą w interakcje z innymi postaciami.
  3. Brakowało porządnej sytuacji początkowej (przydała by się mapa relacji na początek, może też mapa wioski oraz okolic). Brak było utożsamiania się z postacią oraz przejmowania się ich losami, ale to wynikało raczej, że gra opierała się bardziej na szokujących scenach a nie na wchodzeniu w interakcje z postaciami.
  4. Przeszkadzał mi brak komunikacji z innymi graczami. Rozmawiały ze mną na gg tylko dwie osoby. Oczywiście, nie było to wymagane, ale to właśnie tamta dwójka dała największy wkład w grę (oprócz mnie oczywiście).
Wniosek mam taki: Da się grać tak jak zamierzałem od początku. Kwestia dobrania odpowiednich technik tworzenia miejsca, dobre przykłady dla grających itp.
Ale forum powoduje rozwleczenie gry na długi okres czasu. Gdybym grał na skype, treść jednej takiej sesji to 4 godziny.
Tak więc mam nadzieje, że komuś przyda się to co już opracowałem, ale sam nie będę kontynuował prac nad grą.

Zwłaszcza, że pracuje teraz nad The Shadow of Yesterday
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem