Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-12-2008, 16:38   #37
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Przepraszam Yarot, że się wtrącę, ale najgorszą rzeczą jaka mogę sobie wyobrazić, to masowo pojawiające się sesje ZC. Już widzę te setki "młodych, gniewnych" kawałkujących Cthulhu na co drugiej z nich...
Wiem, to moja stara śpiewka (), ale nie widzę nic złego w małej popularności niektórych systemów. Do Szekspira też trzeba dorosnąć, n'est-ce pas ?

Co zaś do tego co napisała Mona.
Wcale nie uważam że HPL jest w Polsce nieznany, czy mało czytany, wręcz przeciwnie. Jak jednak mam tę tezę obronić, nie mam pojęcia. Takie tylko prywatne odczucie.

A co do popularności grania, czy raczej niepopularności, mam prostsze wytłumaczenie niż brak umiejetnosci zaangażowania. Podczas tych sesji używa się częściej (zazwyczaj przynajmniej) rozumu niż siły.
No i ZC, przynajmniej według mnie, należy do systemów "wyciszonych". Bardziej kojarzy mi się z salami bibliotek i kurzem na starych rękopisach, niż rykiem orków i łopotem sztandarów. Jest zbyt zbliżony do naszych realiów, by móc stać się atrakcyjny dla dużej liczby graczy. Zbyt mało efektowny. Nie ofiaruje graczowi sławy i chwały, a co najwyżej ujście z życiem z mniejszym lub wiekszym bagażem urazów psychicznych.
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 24-12-2008 o 16:42.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem