Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2008, 23:01   #171
Mona
 
Mona's Avatar
 
Reputacja: 1 Mona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumnyMona ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Kelly Zobacz post
Strugaccy rzeczywiście klasyka. Oprócz"Pikniku" polecam "Przenicowany świat" i "Trudno być Bogiem". Zresztą w ogóle radzieckafantastyka stała cłkiem dobrze, a takie postaciejak Strugaccy czy Bułyczw ze swoim genialnym Wielki Guslarem były jej sztandarowymi postaciami. Przynajmniej w naszym kraju.
Tak, wiem, s-f kręciła mnie, gdy byłam w podstawówce, tata jest miłośnikiem gatunku więc i przez Strugackich i Bułyczowa przeszłam jak burza, zatrzymując się nieco dlużej na rodzimym Lemie równie spore wrażenie wywarła na mnie bajkowa Diuna, ale zepsuła doskonałe przyjęcie dalszymi częściami. Glizdawce byly niezłe (pomijając psychologiczne upośledzenie OSCarda), pewnie dlatego, że nie nastąpila ich kontynuacja. Podobał mi się Ender, ale gdy skończyłam piętnaście lat i poczytałam inne twory OSC załamałam ręce nad jego psychologicznym upośledzeniem
Ciężko znaleźć dobry s-f, prawie tak ciężko jak dobre fantasy, ale dobrzy wschodni sąsiedzi dalej żyją, więc nie jest źle
Jacqueline Carey zapomnialam dodać - kapitalne erotyczne pióro, dobre postaci i fantastyczny klimat
 
__________________
Robię Rkon dla szatana ;P
Mona jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem