Wątek: Monastyr
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2006, 15:22   #18
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Faktycznie, sprawa celibatu wzbudzała parę wątpliwości. Neistety, w podstawce nie dało sie wrzucić wszystkiego więc wiele rzeczy pozostawało w sferze domysłów. Ale akurat celibat nie był zaznaczony, widać było raczej brak takowego. Ot, nadinterpretacja Użytkowników Mona.

Co do kobiet, oczywistym faktem jest że nie ma ich wiele na wysokich stołkach. Ale Dominium to nie Europa. Nigdzie nie widzimy śladów jakoby jakakolwiek ważna Dobra Księga mówiła o zgniliznie w ładnym worku.
Kobiety ustępowały w sile fizycznej, jendak w obecnych czasach siła się już nieliczy. Zostaje tylko intelekt, tak więc kobiety mogą osiągać wysokie stanowiska świeckie i kościelne.

Tak naprawę, najlepszym wyjściem było by zapomnieć kilka fragmentów z naszej histori. To naprawdę pomaga.

Odnośnie kwesti Matry, nie sądze że ten kraj jest wciśnięty na siłe. Jego historia jest dla mnie przekonywująca, ale...
Cóż jestem facetem i niekoniecznie widzę rzeczy oczywiste. Matra to trochę jakby słowiański wschód europy, co ledwie wyszedł z pogaństwa. Dlatego to dla mnie takie interesujące.


Ps. "ledwie" to bardziej metafora :P
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem