Wątek: Monastyr
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2006, 22:51   #19
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Ok, jeden Bóg, ale zrozumcie że Monastyrowy Jedyny nie jest naszym Bogiem- napewno jest podobny, ale nie upodabniajmy na siłę kościoła kariańskiego do naszego, katolickiego (lub innego- w zależności od wyznania). To, że nasz kler obowiązuje celibat nie oznacza, że Monastyrowego księdza czy inkwizytora też to obchodzi- u mnie ksiądz często ma rodzinę i najczęściej wychowuje syna na swojego następcę. U inkiwzytora sprawa jest utrudniona, gdyż najcześćiej jest daleko od domu. Jedyna klasa, którą u mnie obowiązuje celibat są mnisi- poprostu dla mnie żyją oni w klasztorach bez kobiet/mężczyzn, bez żadnych kontaktów seksualnych...
Zaś kobiety piastujące stanowiska kościelne nie należą u mnie do normy- lecz pojawiają się. Głównie przeszkadza im nietolerancja, szowinizm mężczyzn- wielu z kardynałów nie pozwoli, by kobieta została biskupem czy potężnym inkwizytorem. Kobiety-duchowne są u mnie najpopularniejsze na magnackich dworach czy nawet wśród władających państwem- szczególnie kobiety, małżonki królewskie lubują się w posiadaniu spowiedniczek i zaufanych duchpasterek...
Pozdrawiam
Kutak
PS, Może ktoś pomyślałby o stworzeniu podforum o Monastyrze?
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem